Südame ja hingega tehtud töö (GALERII) (4)

SIRJE KIIERIL olid Madis Kallaselt tunnustust vastu võttes härduspisarad silmas.

Saaremaa vallavalitsus kuulutas aasta sotsiaaltöötajaks Randvere tööõppekeskuse tegevusjuhendaja Sirje Kiieri ja aasta tervishoiutöötajaks Kuressaare haigla statsionaarse õendusabi osakonna perenaise Tiina Raamatu. Aasta tervisepanuse andjana tunnustati tänavu aga Siiri Rannamad Saaremaa vähiühingust.

“Töö sotsiaalvaldkonnas ei ole kerge,” ütles tunnustusürituse korraldaja, vallavalitsuse tervisedenduse peaspetsialist Riina Allik. “Need tublid ja toredad inimesed, kes oma tööd südamega teevad, on meie kogukonnale olulised ja väärt seda, et neid ja nende tegemisi märgataks.”

Kõigile kolmele tiitli saanule tuli isegi nende nominendistaatus üllatusena. “See, et mind esile tõsteti, ei ole päris õige,” ütles Sirje Kiier, silmis härduspisarad. “Meil on nii väike meeskond ja me kõik teeme oma tööd nii hästi, kui suudame.”

Kiieri ülesanne on erivajadustega inimeste ja läbi töötukassa pikaajaliste töötute toetamine, juhendamine ning motiveerimine igapäevaelu tegemistes ja tööharjumuste kujundamisel.

Edusammud rõõmustavad

Kolleegid iseloomustavad teda tagasihoidliku, empaatilise ja hooliva inimesena, kel on suurepärane oskus kuulata ja märgata. Tihtipeale valivad teenusele suunatud just tema oma usaldusisikuks, kellele räägitakse ka neist muredest ja probleemidest, mida ei ole kerge kõrvalseisjale tunnistada.

Samas kinnitavad töökaaslased, et Sirje sõnal on kaalu ning tal jätkub järjekindlust nõuda klientidelt varem kokkulepitust kinnipidamist, et ühiselt seatud eesmärkideni jõuda. Kiier tegutseb ka Saaremaa vaimupuuetega inimeste tugiühingus ning on hinnatud kogemusnõustaja.

2005. aasta novembrist Randvere tööõppekeskuses tegutsev Sirje Kiier tunnistas, et ei kujuta end enam ette mõnes muus ametis. Mis sellest, et pikaaegsete töötute motiveerimine ei ole alati kõige kergem. “Nende inimeste jaoks on kõige raskem algus – esimest korda koduseinte vahelt välja tulla,” rääkis Kiier, kes püüab iga inimese puhul leida selle õige nipi tema innustamiseks. “Kes on julguse kokku võtnud ja kohale tulnud, see ootab juba järgmist korda. Just klientide edusammud ja areng on see, mis mulle rõõmu teeb.”

Praegune statsionaarse õendusabi osakonna perenaine Tiina Raamat asus Kuressaare haiglas tööle 1990. aastal. “See oli aeg, mil meil polnud korralikku tolmuimejatki,” meenutas Raamat.

Kolleegide sõnul on õendusabi osakond ilus, lillerohke ning patsiendile orienteeritud tänu Tiina Raamatu töökusele, teadmistele ja kogemustele. Raamatut ennast iseloomustab nende hinnangul aga meeldiv suhtlemine, lahkus, usaldusväärsus, ausus, tähelepanelikkus, osavõtlikkus ja hoolivus.

TIINA RAAMAT sai lilled ja suure kallistuse Imbi Jäelt. Vasakul Piret Sarjas.

“Mulle teeb suurt au, et kolleegid mind tunnustuse vääriliseks pidasid,” lausus Raamat. “Vaevalt ma oma tööd aga nii hästi teha saaksin, kui mul poleks sellist suurepärast ja toetavat meeskonda.”
Ühe põhjusena, miks ta haiglatööle truuks on jäänud, nimetas Raamat selle vaheldusrikkust.

“Mulle ei meeldiks kuskil kontorilaua taga istuda, mulle meeldib inimestega suhelda, ma pean saama liikuda ja kogu aeg midagi teha,” ütles 13 hooldajat juhendav Raamat. “Tööd õendusabis ei peeta just lihtsaks, aga see, kui raske see tundub, oleneb ka sinust endast. Kui tuled tööle rõõmsal meelel ja sul jagub huumorimeelt, siis on ka teised inimesed su ümber rõõmsad.”

Vastutus tublilt jätkata

Aasta tervisepanuse andja, MTÜ Saaremaa Vähiühing juhatuse liige Siiri Rannama juhib vähihaigetele ja nende lähedastele tuge ja nõu pakkuvat teabetuba.

SIIRI RANNAMA sõnul on tunnustus vähiühingu jaoks väga suur asi.
3x Irina Mägi

“Oma tegemistesse suudab ta panna nii südame kui ka hinge,” luges Riina Allik eilsel tunnustamisel Rannama kohta kirjutatud iseloomustust. “Oma tegemistega teabetoas on ta andnud hingejõudu ja tuge abivajajatele, samas panustanud oma energiat ennetustööle.”

Tänavu korraldas Rannama maakonna elanike tervise heaks kolm suurt ettevõtmist: vaimse tervise, vähi- ja meeste tervise konverentsi, leides selleks toetajaid ja rahastajaid.

“Mul on hea meel, et mu tegevus vabatahtlikuna on kellelegi korda läinud,” sõnas aasta tervisepanuse andja Siiri Rannama. “Üks asi on teha midagi, millesse sa ise usud, teine asi aga teha seda nii, et see läheb kellelegi korda.”

Rannama sõnul on tunnustus vähiühingu jaoks väga suur asi. “See paneb meile vastutuse edaspidigi tublid olla ja Saaremaa inimeste tervise heaks tegutseda.”

Aasta sotsiaaltöötaja nominendid olid veel vallavalitsuse sotsiaaltööspetsialist Signe Lõhmus ja Kuressaare ametikooli sotsiaalsuuna kutseõpetaja Sirje Pree. Aasta tervishoiutöötaja tiitli teine nominent oli haigla naha- ja suguhaiguste arst Erika Kesküla. Aasta tervisepanuse andja aunimetusele kandideeris aga ka Tuulte Roosi lasteaia õppealajuhataja Tiina Martinson, kes tegutseb lasteaiapere suurte ja väikeste tervise edendamise nimel.

 

Print Friendly, PDF & Email