Õpilasfirmad esitlesid prototüüpe

HEA NÕU KULUB ÄRA: Esitluste järel küsis vineerist disaintaldrikuid tootev ÕF Woodish mentor Rasmus Tüütsilt lisakommentaare. Kuulavad Sander Kask, Karmo Lõhmus ja Sander Jaska.
TAAVI TUISK

Kuressaare ametikoolis tegutseb sel õppeaastal 15 õpilasfirmat ning eile esitleti koolis mentoritele, õpetajatele ja üksteisele äriideid ja valminud tooteprototüüpe.

“Kõik tooted ja teenused olid väga keskkonnasõbralikud ning eelkõige võiks ära märkida taaskasutatud toormaterjalid,” rääkis õpilasfirmade mentor Rasmus Tüüts. “Oli näha, et noortel ideedest puudust ei ole ning neid võiks veel rohkem kaasata erinevatesse protsessidesse, kus oleks vaja tooteid välja mõelda või disainida.”

Õpilasfirmasid kasutatakse ametikoolis ettevõtlusõppe läbiviimiseks neljandat aastat. Oktoobris tunnustati Kuressaare ametikooli Euroopa ettevõtliku kooli tiitliga. Kokku pälvis tiitli 17 kooli erinevatest Euroopa riikidest. Auhind anti üle Viinis. Eile tähistati tiitlit koos õpilastega torti süües.

Tänavuste õpilasfirmade toodete-teenuste loetelus on näiteks vanadest vinüülplaatidest vaagnad, mootoriklappidest nagid, maarjakasest kellad, IT-abi eakatele ja palju muud.

Õpilasfirmade tooteid saab osta 12. detsembril ametikooli jõululaadal.

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email