Üle-eestiline kodanikuühiskonna nädal tuleb taas!

Tänavuse EV100 juubeliaastale pühendatud ühisnädala juhtmõte on “100 aastat aktiivset kodanikku”.

26. novembrist 2. detsembrini leiab juba kuuendat korda aset üleriigiline ühisnädal, mille toimumist toetavad Kodanikuühiskonna sihtkapital ja EV100 toimkond.

Eestis on 22 000+ mittetulundusühingut, mis tegutsevad eesmärgiga muuta meie elu paremaks ja õnnelikumaks. Ühisnädalal toimub üle Eesti palju põnevaid üritusi, kus tutvustatakse inimeste omaalgatuslikke ettevõtmisi ning räägitakse kodanikuühiskonna tähtsusest ja rollist riigi arengus.

Saaremaa ühisnädalat koordineerib Saare arenduskeskus koostöös vabaühendustega. Tänavuse, kodanikupäevale pühendatud tunnustus­ürituse teema on “100 aastat kodanikuühiskonda Saare maakonnas”. 29. novembril Suure Töllu puhkekülas toimuval üritusel räägivad oma lugusid kohalikud tegijad.

Saare arenduskeskus tunnustab tublimaid kodanikuühendusi juba kuuendat aastat, andes välja traditsioonilised tunnustustiitlid: kena ko­daniku­ühendus, kena mõte, kena algatus, kena tegu, kena koostöö. Auhinnataieste autor on klaasikunstnik Heino Mäelt.

Huvitavaid üritusi jagub ka teistele päevadele. 27. novembril korraldab Edukontor Kohvihommiku ja toimub ka Eesti Kauni Kodu 2018 Saare maakonna tänuüritus.

28. novembril saab arutada koos külade esindajate ja külavanematega haldusreformi üle Saaremaal ning 30. novembril osaleda Videvikusaagas Vahasega.

Saare arenduskeskus toetab kodanikuühiskonda, pakkudes nõustamisteenust, koolitust, jagades infot ja korraldades üritusi.

Ürituse täpse kavaga saab tutvuda www.sasak.ee. Lisainfot küsi helje@sasak.ee või telefonil 45 20 573. Üritustele on vajalik eelregistreerimine.

Kõikide maakondade programmiga saab tutvuda www.uhisnadal.ee.

Helje Pent, Saare arenduskeskus

Print Friendly, PDF & Email