Ott Tänak katkestas Austraalia ralli (9)

Foto: Timo Anis

Austraalia ralli viimasel võistluspäeval libises Ott Tänak mudasel teel teelt välja ning kaotas sellega ajas 20 sekundit. Tänak oli sunnitud katkestama ning kuuendat aastat järjest läks MM-tiitel Sebastiel Ogier’le.

WRC-hooaja viimasele võistluspäevale läks Ott Tänak Austraalia ralli radadele veel liidrina, kuid pärast pühapäevast esimest kahte kiiruskatset kaotas Tänak uuele liidrile, Jari-Matti Latvalale, viis sekundit. Esikoha röövis Ott Tänakult päeva pikima katse keskel tehtud eksimus. Öösel sadanud vihm muutis teed libedaks ja see saigi saatuslikuks– ühes vasakkurvis libises Tänak Yaris WRCga teelt välja kohalikku põõsastikku ja kaotas 20 sekundit. “Ma ei ütleks, et sõitsin välja, vaid jäin pigem kinni,” kommenteeris Tänak katse lõpus. Ta lisas, et lisaks jäi siis veel masinas ka tagurpidikäik kinni.
Nii Thierry Neuville kui ka Ott Tänak pidid, kes püüdsid Sebastien Ogier’lt kõikide takistuste kiuse MM-tiitlit eest ära nabida, katkestasid mõlemad pühapäeval mudasel teel tehtud eksimuste tõttu pühapäeval ja olid sunnitud katkestama. See tähendab, et kuuendat aastat järjest on kuulub maailmameistritiitel Sebastien Ogier’le. 

Hooaja võttis Tänak siiski kokku positiivselt: “Kuigi sel hooajal oli palju tõuse ja mõõnu, jään hooajaga rahule. Järgmisel aastal anname endast taas parima. Tänan teid kõiki suurepärase toetuse eest, olete imelised!” ütles Tänak oma fännidele. Ott Tänakule ja Toyotale jäi rallilt meeskondlik tiitel.

Print Friendly, PDF & Email

9 kommentaari

 1. Suhkur

  Pole lugu, järgmine aasta uue hooga!

 2. edu

  elu pole must-valge
  esikolmikus fantastilised sõitjad,
  konkurents tegigi sarja huvitavaks
  Oti sõit nii nauditav jälgida
  ja sageli pidi seda piiluma ühe silmaga,
  sest kiirused meeletud
  ning soov, et tal hästi läheks, samuti meeletu
  tänud Ott ja edu

 3. klassiõe ema

  Valuklomp jäi ikka terveks tänaseks päevaks rinnaku piirkonda Su pärast kulla Ott..edaspidi tahan vaid õnnepisaraid valada Sulle kaasaelades.Edu järgmiseks aastaks!

 4. Tubli

  Ott on siiski üks maailma parimatest. Võita saab vaid 1.
  Sellisele tasemele ei pruugi enam ükski eestlane jõuda.
  Selle ralliga pidi katkestama või kogema suurt ebaõnne paljud parimad.

 5. st

  Enam ei saa aru, kas kirjutab klassiõe ema, või hoopis keegi Vollidest.

 6. Volli͈

  Maailmas on nälgivaid lapsi aga mis ikka nendest nii tähtsat rääkida. Räägime Tänakust. :)

 7. ws

  Räägime Järveojast.

 8. Rallimees

  Lätlaste arvates on eestlased maru aeglased, aga nüüd nad segaduses kuna maailma üks kiiremaid rallisõitjaid on eestlane, siis nad ei teagi mida eestlastest enam arvata.

 9. Penskar

  Kuule rallimees, Ott ju Saarlane ja kautuminnes ka eestlane! Sõna, Saarlane , see on aga hoopis enamat kut eestlane..