Tule helkurikõnnile!

Saaremaa spordiliit, politsei- ja piirivalveamet ning Saaremaa vallavalitsus kutsuvad kõiki 26. novembril kell 18 osalema Kuressaare linnas, Saaremaa erinevates piirkondades ning Muhus ja Ruhnus toimuvale üle-eestilisele helkurikõnnile “Helkuriga sõbraks”.

Tegu on vabatahtlikke ja kogukonda kaasava üritusega, kuhu on oodatud oma piirkonna inimesed, kes soovivad näidata eeskuju, panustada turvalisusse ja suurendada nn tontide (helkurita jalakäija) teadlikkust helkuri vajadusest.

Helkurikõnd stardib Eesti eri paigus ühel ja samal kuupäeval ning kellaajal. Esmalt kõneldakse kogunemiskohas helkuri vajalikkusest ja korrektsest kandmisest. Järgneb helkurikõnd, -jooks või -rattasõit valitud teelõikudel, demonstreerimaks teistelegi liiklejatele valgusallika töövõimet. Kõnni vältel antakse helkur vastutulevatele liiklejatele, kel seda veel ei ole. Ühtlasi ehime Kuressaare linnas ja maapiirkondades helkuripuid, pakkumaks elanikele ka edaspidi võimalust endale puu küljest helkur võtta ja end sellega nähtavaks teha. Ürituse kestuseks on kavandatud umbes üks tund.

Kuressaarega on ühinenud Orissaare, Salme, Lümanda, Ruhnu, Pärsama ja Muhu piirkond. Osalevad ka järgmised ettevõtted: PZU Kindlustus, HOIA homespa, Saaremaa spordikool, Tesman, Telia,Arborest, Muhu noortekeskus, COOP, Klotoid, Eesti Punane Rist, Muhu vald, A Le Coq ja maanteeamet.

Kuressaares on kogunemine ja matka algus politsei- ja päästemaja hoovis. Kõnni lõpetame bussijaama parklas kuuse juures ja kõiki lõpetanuid ootab kuum tee.

Orissaares on kogunemine gümnaasiumi peaukse ees (kõnd Kuivastu mnt – Miksi kurv – Võidu tn – ausammas – Laulu tn – kultuurimaja – teenuskeskus – bussipeatus), matk lõpeb gümnaasiumi ees tee joomisega.

Radade kirjeldus ja helkuripuu asukohad www.saaresport.ee.

Riina Allik, tervisedenduse peaspetsialist

 

Print Friendly, PDF & Email