Salme osavallakogu tutvus uue eelarvega (7)

RAAMID PAIGAS: Eelarvet oli selgitama tulnud abivallavanem Helle Kahm, keda kuulavad Meelis Juhandi, Andrus Raun ja Kalmer Poopuu.
MAANUS MASING

Saaremaa abivallavanem Helle Kahm tutvustas eile Salme osavallakogule valla tuleva aasta eelarve raamistikku.

Eelarve kogumaht on 57,1 miljonit eurot, füüsilise isiku tulumaksu laekumise kasvuks prognoositakse 5 protsenti. Omavalitsusele riigi poolt eraldatava tulumaksu osa suureneb tuleval aastal 0,07 protsendipunkti ja ulatub 11,93 protsendini.

Teede investeeringuteks on kavandatud 1,69 miljonit eurot. See jaguneb n-ö piirkondlikuks teederahaks, ühiseks investeeringurahaks ja summaks, mis läheb ühinemislepingu järgseteks teeinvesteeringuteks.

Pikem arutelu tekkis osavallakogus Salme–Läätsa kergliiklustee üle, kuna selle eelarveline maksumus on kujunenud suuremaks kui ehituseks planeeritud 200 000 eurot. Objektist loobuma osavallakogu esindajad ei soostunud ja leiti, et tuleb siiski otsida võimalusi, kuidas vajalik tee valmis ehitada.

Arutati, kas teha seda etapiviisiliselt või leida kusagilt raha juurde, samuti märgiti, et hanke läbiviimisel võib ehitushind osutuda ka eelkalkuleeritust odavamaks, nii nagu juhtus Mändjala–Salme kergliiklustee viiekilomeetrise lõiguga.

Print Friendly, PDF & Email