Lühidalt KULTUURIST

Tagaranna I kirjanduspäev toimub juulis

Tuleva aasta 20. juulil toimuval esimesel Tagaranna kirjanduspäeval on kavas lisaks Mustjala muusikafestivali kontserdile esitada kahe eesti naiskirjaniku loomingut.

Kirjanduspäeva korraldava Maimu Bergi sõnul on oma nõusoleku esinemiseks andnud poetess Doris Kareva ja lastekirjanik Piret Raud, kelle sulest ilmus hiljuti ka esimene täiskasvanutele mõeldud raamat.

Berg avaldas lootust, et Eesti kirjanike liit toetab üritust ja toob kohale ka teisi kirjanikke ning kirjandushuvilisi.


Tornimäe näiteselts 30

Tornimäe näiteselts tähistab oma 30. sünnipäeva reedel, 16. novembril etendusega “Tühjad näpud”, millele järgneb ühine õhtu rahvamaja pere ja teatrisõprade seltsis.

Näiteseltsi eestvedaja Urve Sepp ütles Saarte Häälele, et praegu on trupis üheksa liiget ja seda on üsna parasjagu, sest sobivat repertuaari, kus kõik kaasa saaksid lüüa, pole just lihtne leida.
Näiteseltsi kolmekümne tegevusaasta jooksul on lavale toodud üle veerandsaja tüki. Mitut neist, sealhulgas trupi kõige esimest tükki, Olev Antoni “Laudalüürikat“, mille lavastas Ingla Leis, on korduvalt taaslavastatud.

Ingla Leis, kes näiteringi omal ajal käima lükkas, juhendas seda 2013. aastani. Pärast on lavastajatööd teinud Krista Kütt, Urve Sepp, Helje Basihhina.

Tornimäe näiteseltsi kolmekümne tegevusaasta jooksul on lavalaudadelt läbi käinud oma poolsada inimest ja ka üks koer. Lavale on toodud huumoriga vürtsitatud kolhoosiajastu ja talutükke, laulude ja pillilugudega läbipõimitud Jüri Tuuliku ja Juhan Smuuli lugusid.

Värskeim tükk, millega sel aastal parasjagu nii saartel kui mandrimaalgi tuuritatud, on Jaan Viigi “Tühjad näpud”, mida saab näha ka näiteseltsi sünnipäevapeol.

Print Friendly, PDF & Email