Lühidalt KULTUURIST

Kultuurivara kultuurikorraldajaks Piret Puusepp

Kuressaare Kultuurivara valis kaheksa kandidaadi hulgast kultuurikorraldaja ametikohale Piret Puusepa, kes asus tööle 1. novembrist.

Kultuurivara juhataja Tiiu Tammoja sõnul sai Puusepa valimisel määravaks tema sügav kultuurihuvi selle igas väljenduses – teater, muusika, kirjandus, kunst, mood. Samuti tantsib Piret naisrühmas Kadrid ja omab tugevat seost tantsu- ja rahvakultuuriga. Tähtis oli ka tema eelnev töökogemus Arensburg Boutique Hotel & Spa müügijuhina, kus ta tegeles ürituste korraldamisega algusest lõpuni, samuti uute huvitavate projektide otsimisega, turundamisega jm.

“Usun, et oleme Pireti näol leidnud väga hea spetsialisti meie kollektiivi,” lausus Tammoja.

Mehis Tulk


Aare Martinson kunstiklubi presidendiks

Saaremaa kunstiklubi valis uueks presidendiks Aare Martinsoni, kes on seda ametit juba kahel korral varem pidanud.

Martinson ütles Kadi raadio saatele “Keskpäev”, et aastaplaanid ja klubi ettevõtmised vajavad järje peal hoidmist, mis ongi presidendi töö.

Aasta alguses 40. sünnipäeva tähistanud klubil on praegu täpselt 40 liiget. Lisaks mitmeid inimesi, kes võiksid samuti liikmeks astuda, kuna on olnud klubi tegemiste ja üritustega pidevalt seotud.


Saarlased mängisid saksofoni leiutaja mälestuskontserdil

Kuressaare muusikakooli saksofoniansambel Temami esines eile Tabasalus toimunud Belgia pillimeistri Adolphe Saxi sünniaastapäevale pühendatud kontserdil.

Ansambel koosseisus Emili Gabriela De Oliveira, Imeliine Mändar, Angela Aavik, Martin Vesberg ja Matis Männa esitas õpilaste endi valitud popmuusika repertuaari, millele on vürtsi lisanud tulihingeline arranžeerija Tiit Paulus. Samas mängiti mitmed klassikalised orkestreeringud koos Tabasalu saksofonikvartetiga.

Ansambli juhendaja Matis Männa märkis, et kontsertreisiga tähistati tagasihoidlikult ka veerandsaja aasta pikkust saksofoniansamblitööd Kuressaare muusikakoolis.

Esimese patendi sai saksofon 1846. aastal Pariisis.

Print Friendly, PDF & Email