Vald soovib uut bussiliini Tagavere–Saikla–Orissaare vahele (2)

Saaremaa vald plaanib Tagavere, Saikla ja Orissaare vahele panna kommertsliinidele lisaks ka tasuta bussiühenduse.

Saaremaa valla transpordinõunik Karl Tiitson ütles, et seoses 1. juulist käivitunud tasuta transpordiga ei ole Tagavere–Saikla suunal seni kommertsliinide teenuseid kasutanud reisijad enam rahul sellega, et nemad tasuta sõita ei saa. Vallale saadetud kirjas soovivad reisijad võrdset kohtlemist ning pärast tööpäeva lõppu tasuta bussisõitu liinil Kuressaare–Tagavere–Saikla–Orissaare–Saikla–Kuressaare.

Tiitsoni sõnul vald üldiselt kommertsliinide kõrvale tasuta bussitransporti sisse seada ei soovi. Kuigi ükski kaugliin maakonnaliini lisamise tõttu loodetavasti ära ei kuku, pole konkurentsitingimustes toimetavad firmad õnnelikud, kui reisijaid peaks vähemaks jääma, märkis Karl Tiitson. Vallale tehtud pöördumisele oli aga alla kirjutanud 12 inimest.

Kuna uue liini avamiseks eelarves raha pole, siis esitas vald maanteeametile taotluse uue liini rahastamiseks. Lisaks taotleb vald raha veel kahe liini avamiseks. Mustjala suunal tahetakse juurde ühte pühapäevast väljumist. Samuti hakkab buss sõitma marsruudil Kuressaare–Kihelkonna–Kõruse väljumisega Kuressaarest keskpäeval ja Kihelkonnalt tagasi õhtul pärast tööpäeva lõppu.

Print Friendly, PDF & Email