Kultuuripealinna kottidele otsitakse kasutust (12)

Kultuuripealinnaks kandideerimise kulutustest pole oma sihtotstarvet veel leidnud ainult kultuuripealinna kotid, mis soovitakse kindlasti kasutada anda inimestele, kes tahaksid oma kilekotid riidest poekottide vastu vahetada.

Kuressaare kui kultuuripealinna kottide kujunduses on kasutatud sama motiivi, mis Kultuuripealinn 2024 logo puhul, mille autor on Zavod BBDO.

Valla kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Mihkel Tamm ütles, et Euroopa kultuuripealinnaks pürgimiseks Saaremaa valla eelarves ettenähtud 36 000 eurost on kulutatud alla 15 000 euro.

Selle sisse on kuulunud: visuaalse identiteedi loomine, ekspertide konsultatsioonid, virtuaalserver, tasulised artiklid, visuaali toetavad materjalid (bännerid, märgid, kotid), tegevuskava loomise konsultatsioonid, esitlusraamat (selle koostamine, keeletoimetus ja tõlkimine) ja esitlus kultuuriministeeriumis.

Täna toimuval volikogu istungil annab vallavanem Madis Kallas volikogu liikmetele ülevaate, kui palju ja millele jõuti eelarves kultuuripealinnaks pürgimisele ettenähtud 36 180 eurost kulutada.

Sõltumatu rahvusvaheline ekspertkomisjon otsustas sel nädalal, et Euroopa kultuuripealinna tiitlile jäävad kandideerima Narva ja Tartu ning Kuressaare edasi ei pääse.

Print Friendly, PDF & Email