Saaremaa gümnasistid saavad tööandjatega kohtuda

Veel nädala jagu on gümnaasiumiõpilastel võimalik kandideerida KredExi karjääriretkedele, mis toimuvad tänavu Saaremaal neljandat korda.

KredExi ettevõtlusdivisjoni juhi Jarmo Liiveri sõnul on seni üle Eesti ligi 700 noort kaasanud algatuse eesmärk tutvustada õpilastele nende kodupiirkonna tööandjaid, et näidata karjäärivõimalusi ja viise, kuidas saab panustada oma kodukandi arengusse pärast õpingute lõppu.

“Erinevate ametitega tutvumine aitab noortel paremini tulevikuga seotud valikuid teha. Ka tänavu on ühel või paaril Saaremaalt pärit klassil võimalus projektis kaasa lüüa,” selgitas Liiver.

Ka tööandjate huvi programmi vastu on aasta-aastalt kasvanud. “Praegu saavad kõik edukad tööandjad aru, et ennast tuleb noortele tutvustada juba väga varakult.”

Karjääriretkedel avaneb õpilastele võimalus tutvuda ühe päeva jooksul Saaremaa​ kolme ettevõttega. Nii mõneski ettevõttes saavad noored võimaluse tööd proovida ja ise käed külge panna.

Et kõigil klassidel oleksid võrdsed võimalused karjääriretkedel osalemiseks, viib KredEx läbi konkursi. Seega oodatakse hiljemalt 31. oktoobril 9.–12. klasside motivatsioonikirja või -videot aadressil ekskursioon@kredex.ee. Video tuleb üles laadida kas oma kooli Facebooki või Youtube’i ning seejärel saata link mainitud aadressile.

Kõigi laekunud soovide seast valitakse 6. novembriks välja klassid, kes tänavu ekskursioonidel osalevad.

Ettevõtete tutvustamise ja karjääriretkede korralduse eest vastustab KredEx. Karjääriretkede läbiviimist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu Euroopa Liit.

Print Friendly, PDF & Email