Saaremaa bussiliinide teenindamise vastu tunneb huvi neli bussifirmat (7)

Saaremaa vald ja maanteeamet tutvustasid eile bussifirmadele Saaremaa ühistranspordi hanke tingimusi.

Saaremaa valla transpordinõunik Karl Tiitson ütles, et kutsed hankedokumentidega tutvumiseks saadeti välja kõigile avaliku liiniveo luba omavatele ettevõtetele, kellest tuli kohale neli. Lisaks praegustele vedajatele (ATKO ja Go Bus) ilmutasid Saaremaa bussiliinide teenindamiseks seatud tingimuste vastu huvi ka Hansa Grupp ja Sebe.

“Eks tegelik huvi saab selgeks, kui hange üleval on,” ütles Tiitson, kelle sõnul osaleb mandri maakonnaliinide hangetel tavaliselt vähemalt 7–8 pakkujat. Pärnumaa, Valgamaa ja Viljandimaa hangetel on pakkumisi esitanud ka Läti bussifirmad. “Keegi ei välista, et nad ka meie hankele tulevad,” lausus Tiitson.

Eile maanteeametis peetud kokkusaamisel pandi paika, et jalgrattaid bussi ikkagi ei lubata, kuna see tekitab bussifirmade hinnangul rohkem probleeme, kui neid lahendab. Vedajad panid küsimärgi alla ka busside varustamise WiFi leviga, mida telefonide tormilise arengu valguses peetakse ajast ja arust teenuseks.

“Kuna meil on osas piirkondades siiski internetileviga probleeme, siis siin tuleb asja veel uurida,” rääkis Tiitson.

Hanke Saare maakonna liinivõrgu teenindaja leidmiseks järgmiseks kümneks aastaks kuulutab vald välja kas sel või järgmisel nädalal. Saare maakonna bussiliinide lepingud praeguste vedajatega lõpevad 2019. aasta 1. augustiks.

Print Friendly, PDF & Email