
UUEM JA PAREM: Tehase juhi Hendrik Reegi sõnul kolivad nad uuele pinnale, kuna tööstusel on ruumi juurde vaja.
MAANUS MASING
Nelja aasta eest Soomest Kuressaarde laienenud elektroonikatööstuses Tepcomp OÜ on töö nii hästi käima läinud, et tööstus oli sunnitud laienemiseks leidma endale suuremad ruumid.
Kui seni on LED-valgusteid ja elektroonikakomponente tootev tööstus tegutsenud Pikal tänaval Saaremaa piimatööstusest sisuliselt üle tee, siis tulevast aastast asutakse aadressil Pihtla tee 43. Viimati tegutses mainitud pinnal juhtmekomplekte valmistanud Volex Estonia OÜ. “Kolime uuele pinnale, kuna ruumi on juurde vaja,” põhjendas Tepcompi tehase juht Hendrik Reek. Sinna on plaan sisse seada ennast jaanuaris 2019.
Töömaht on elektroonikatööstusel Reegi sõnul kogu aeg pidevalt ja kiirelt kasvanud. Nõnda prognoositakse seda ka algavaks aastaks. Vana hoone ei võimaldaks neil aga seda kasvu enam toetada.
Töömahu kasv on tulnud tehase juhi sõnul tänu tellimuste hulga kasvule ja uutele klientidele. “Praegu on meil töötajaid kuuskümmend ning suure tõenäosusega jätkame kasvu ka uue aasta alguses,” nentis Reek, viidates, et uuel aastal tuleb neil kindlasti ka töötajaid juurde otsida.
Elektroonikatööstuse viimane majandusaastaaruanne toob välja, et 2018. aastal keskenduski ettevõte kasvule, investeeriti uutesse tootmisseadmetesse ja tööjõudu.
Samuti plaanitigi tänavuse aastanumbri sees alustada uute tootmisruumide otsingut, et laiendada tootmist. 2017. aastal alustas ettevõte muu hulgas koostööd grupiettevõttega Prantsusmaal, mis aitas omakorda kaasa ettevõtte kasvule. Mullune aruandeperiood lõpetati 16 730-eurose kasumiga ning müügitulu saadi ühtekokku 681 066 eurot.
Pihtla tee 43 kinnistu omaniku esindaja Tõnu Paju sõnul pole kõnealune tootmishoone pärast Volex Estonia majast lahkumist täismahuliselt kasutuses olnud. Väiksemaid ruume on siiski aja jooksul välja renditud.
Paju sõnul ei ole tegemist tüüpilise tootmishoonega. “See on mitmekorruseline ja olgugi et siin on suure tõstejõuga lift, vajavad tootjad tavaliselt ikka ühekorruselist pinda. Logistiliselt oleks kõige mugavam niimoodi,” kõneles Paju. Kuressaares sääraseid tühje pindu aga napib. Ka Tepcompi majja kolimiseks tuleb seal teha teatavaid ümberehitusi.
Tepcompi ladu ja tootmisruumid on plaanitud kõnealuse hoone esimesele ja teisele korrusele, samuti seatakse teisel korrusel sisse kontoriruumid ning köök ja töötajate riietusruumid hakkavad asuma kolmandal korrusel.
Ja kuda seal ka palgad on? Nn Saaremaa keskmised?
Wolex pidi sealt hoonest omal ajal välja kolima kuna omanik pidi hoonest korterelamu tegama?
Aastaid tagasi lubati maha lammutama, ei tea kas töölistel on turvaline sinna minna?
Imelik on see, et riietusruumid on kolmandal korrusel, see peaks olema ikka esimesel. Ei tea kas vetsud on siis teisel pool maja või hoopis õues?
Kokkuvõttes edu ja tore kui hästi läheb, InCapil on mida õppida!
PS! Käed taskus ei ole viisakas olla.
Mind paneb aga mõtlema selline järsk tellimuste kasv.
See ei ole mitte kunagi hea.
Kui tekib järsk tellimuste kasv, siis tekib peatselt ka veel järsem tellimuste langus — see on nagu Murphy seadus.
Tehase juhi sõnul on kasv olnud pidev mitte järsk:
“Töömaht on elektroonikatööstusel Reegi sõnul kogu aeg pidevalt ja kiirelt kasvanud. Nõnda prognoositakse seda ka algavaks aastaks.”
Pideva kasvu mõiste on ju väga suhteline.
Kui ettevõte on kõigest 4 aastat turul olnud, siis ei saa ju rääkida mingist pideva kasvu printsiibist.
See võib ka tähendada, et ettevõttel on 4 aastat pidevat kasvu ja seejärel 4 aastat pidevat langust.
4 aastat on tehas kuressaares olnud, aga siin toimub ainult tootmine. Tellimused ja kasv käib ikka soome kaudu. Ja seal on see olnud >4 aastat
Hendrikule ja kogu Tepcombi meeskonnale edu. Kuigi ise töötasin firmas lühikest aega, siis sellist ülemust kui Hendrik oli, annab ikka otsida.
Väga tore kollektiiv, pole ūhtegi SELLIST inimest, rääkimata juhtkonnast