Parim ettelugeja on Linda Männik

TUBLIMAD: (Vasakult) Joosep Pitk, Linda Männik ja Iiris Jürjestaust pärast autasustamist.
LIISI ANSPER

Esmaspäeval Kuressaare kultuurikeskuses toimunud maakondliku ettelugemisvõistluse esikoha pälvis Linda Männik Kuressaare gümnaasiumist.

Teise koha vääriliseks tunnistati Iiris Jürjestaust Muhu põhikoolist ja kolmanda koha sai Joosep Pitk Valjala põhikoolist. Võistlusel osales kokku 24 neljanda klassi õpilast üheksast koolist.

Linda Männik luges Andrus Kivirähki raamatust “Kaka ja kevad” loo “Hunt ja sinililled”, mille ta valis välja ise. Ettelugemisel koolis oli tema üks neid väheseid, kellele õpetaja märkusi ei pidanudki tegema.

Võistluse žürii esimees Anneli Meisterson nentis, et paljude lugejate puhul oli märgata kiirustamist, mis jättis pitseri ka esinemisele. Samuti võinuks võistlejad julgemini kasutada laval olnud mikrofoni, kuna nii mõnigi esitus jäi tagasihoidlikuks just nõrgavõitu hääle tõttu.

Võistluse korraldas Saare maakonna keskraamatukogu seoses 20. oktoobril toimuva üleilmse ettelugemispäevaga. Selle päeva tähistamiseks toimub laupäeval Tallinnas Eesti lastekirjanduse keskuses üleriigiline ettelugemisvõistlus, kuhu meie maakonda läheb esindama Linda Männik.

Print Friendly, PDF & Email