Kooli hoolekogu võttis õpetajate küsimuse luubi alla (10)

Saaremaa ühisgümnaasiumi hoolekogu võttis esmaspäeval vastu otsuse, et kooli maine parandamisega tuleb tõsiselt tegelema hakata.

“Et lapsevanemal ei tekiks edaspidi enam kooli valikul küsimust, kes on mu lapse esimese 1. klassi õpetaja või kes hakkab talle õpetama emakeelt ja kirjandust,” viitas SÜG-i hoolekogu esimees Anton Teras paarile õpetajale, keda teatakse eriliselt range või sarkastilise suhtumise poolest.

Konkreetselt ajendas hoolekogu koolijuht Viljar Arot n-ö vaibale kutsuma septembrikuine vahejuhtum eesti keele ja kirjanduse õpetaja Rita Ilvesega. Vallale tehtud kümmekonna lapsevanema allkirjaga pöördumise survel võttis Aro Ilveselt 7. klassi. Alles jäid 9. klass ja gümnaasiumiosa.

Anton Terase hinnangul ei sobi sarkasm, mida on nimetatud ka vaimseks terroriks, õpetamismeetodina kindlasti tänapäeva kooli. Teras märkis, et sestap võtab hoolekogu oma südameasjaks edaspidiste sarnaste vastuolude ärahoidmise ja seega ka koolile senisest parema maine kujundamise.

“Maine osas pole midagi arvata, selle osas kõnelevad faktid,” viitas Teras 1. klassi minevate laste vanemate seas tehtud küsitlusele, kus Kuressaare gümnaasium edestas populaarsuselt SÜG-i mäekõrguselt.

Uuesti tuleb Saaremaa ühisgümnaasiumi hoolekogu kokku detsembri alguses. Praegu on asjad Terase sõnul koolis korras, kuid enam ei tohi neid isevoolu lasta. “Hoiame asja luubi all,” kinnitas ta, kutsudes lapsevanemaid üles probleemide tekkides kohe neist teada andma. Seejuures tasub Terase sõnul võtta otse ühendust aineõpetajaga, mitte tekitada info liikumises kolmnurka, kus üheks osaliseks lapse klassijuhataja.

“Tasub otse kokku saada ja rääkida, mitme inimese osaledes ei saa tihti probleeme objektiivselt lahendada,” sõnas Anton Teras.

Print Friendly, PDF & Email