Kogukonnajuht peab suhtlema kohalikega

PUBLIKUARV SUUREMAKS: Kogukonnajuhi töö üks näitajaid on kindlasti publikuarvu ja fänniarmee suurenemine. Praegu on tribüünidel publikut hõredalt.
Allan Mehik

Saaremaa tööbörsil on liikumas väljakutse tõsta jalgpalliklubi publikunumbreid.

Kuigi otsitava ametinimetuse järgi võiks arvata, nagu vajataks külaliikumise esindajat, pole see teps mitte nii. Kogukonnajuhti otsib Eesti jalgpalli liit (EJL), kes soovib aidata klubid paremale järjele suhetes kohalike inimeste ja organisatsioonidega. Saaremaal käib jutt jalgpalliklubist FC Kuressaare.

Veiko Soo

“On klubisid, kellel on vastava suunitlusega inimene ka olemas, kuid tihti pole klubidel ressursse, et inimene saaks keskenduda just sellele osale klubi tööst,” selgitas EJL-i Premium-liiga arendusjuht Veiko Soo. EJL-i ja Euroopa jalgpalli assotsiatsiooni (UEFA) koostöös peakski kogukonnajuht hakkama klubis tegelema kogukonnaga. Tulemuseks peaks olema, et pealtvaatajate arv ei sõltu mitte klubi sportlikust käekäigust, vaid laiemalt sellest, mida klubi tähendab piirkonna inimestele ja mida jalgpall saab pakkuda. EJL on seda projekti ette valmistanud pea aasta ning samasugused ametikohad on loodud juba FC Flora, Tartu Tammeka ja Narva Transi juurde. Nüüd võetakse järele teised Premium-liiga klubid.

Soo ütles, et kogukonnajuhi peamine ülesanne ongi pealtvaatajate arvu kasvatamine kogukonnatöö toel. “Aktiivne suhtlus piirkonnas elavate inimestega, klubi noormängijatega, lastevanematega, koolide, lasteaedade, seltside, erinevate organisatsioonide, ettevõtete ja huvirühmadega,” loetles ta. “See tähendab kogukonnaürituste korraldamist, klubi tutvustamist piirkonnas, hea mängupäeva korralduse pakkumist selliselt, et inimesed soovivad tagasi tulla.”

Ametikoht luuakse küll Premium-liiga egiidi all, kuid Soo sõnul ei kao ametikoht ära ka siis, kui klubi kukub kõrgemast seltskonnast välja esiliigasse. See teema puudutab näiteks FC Kuressaaret, kes liigahooaja lõpusirgel asub tabeli selles osas, mis ei taga automaatset püsimajäämist.

“Kuna on äärmiselt oluline, et antud valdkonnaga tegeletakse järjepidevalt, on tegemist mitmeaastase projektiga,” kinnitas Veiko Soo. Töö ei tohi jääda katki ka siis, kui sportlikud tulemused pole kõige paremad. “Iga jalgpalliklubi ja iga mäng väärib tugevat kogukondlikku toetust ja pealtvaatajaid,” selgitas Soo projekti mõtet. Pealegi tõusevad mitmed esiliigasse langenud klubid üsna tihti mõne aja pärast kõrgemale tasemele tagasi. Kui kogukonnajuhikoht vahepeal kaotada ja siis jälle inimene tööle võtta, on asjatult aega raisku lastud.

Soo sõnul võib kogukonnajuht arvestada töötasuga, mis on Saaremaa keskmisest (suurusjärgus 900 eurot) kõrgem.

Kogukonnajuhid alustavad tööd järgmise hooaja alguses. Kandideerimine lõpeb 26. oktoobril, valitud selguvad novembri lõpuks ja tööle hakatakse jaanuarist 2019.


KOGUKONNAJUHT

  • Edukas kandidaat on loov ja kirglik jalgpallihuviline, keda motiveerib töötamine spordivaldkonnas.
  • Eelise annab leidlikkus saavutada piiratud võimaluste juures parim tulemus.
  • Kogukonnajuhil peab olema väga hea suhtlemis-, eneseväljendus- ja läbirääkimisoskus.
  • Ta peab tundma sotsiaalmeedia platvorme ja käsitseda arvutit.
  • Peab oskama oma aega planeerida ja rääkima nii eesti kui ka inglise keelt.
Print Friendly, PDF & Email