Vald loob uue haldusettevõtte (5)

JÜRI LINDE märkis, et praegu ongi vallas veider olukord, kus valla allasutused ja ettevõtted osutavad üksteisele teenuseid ja siis esitatakse omavahel arveid.
MAANUS MASING

Lääne-Saare Haldus nimetatakse ümber Saaremaa Halduseks ning see võtab üle kõikide valla maapiirkondade heakorratööd.

Saaremaa valda jääks vallavalitsuse idee kohaselt Saaremaa Haldus ja Kuressaare Linnamajandus.

Saaremaa vallas ongi endistest omavalitsustest allasutustena üle tulnud Kuressaare Linnamajandus, Lääne-Saare Haldus ja Leisi kommunaalamet. Salmel tegeles erinevate kommunaalmajanduslike küsimustega Salme SVK ja teistes omavalitsustes olid heakorratöötajad vallavalitsuse struktuuris. Vallavalitsuse viimasel istungil otsustati Salme SVK tegevus lõpetada ning oktoobris minnakse volikogult nõusolekut saama kogu struktuuri muutmiseks.

Abivallavanem Jüri Linde ütles, et selline käik on struktuuri poolest kõige mõistlikum ja ühinemise käigus leppisid vallad selles ka kokku.

Linde sõnul saab näiteks Salme puhul osa töid endale võtta Kuressaare Veevärk, mis oli juba varemgi valdadeülene ettevõte. Tänavavalgusega tegeleb linnaski sama tööd tegev Kuressaare Soojus. Ta märkis, et praegu ongi vallas veider olukord, kus valla allasutused ja ettevõtted osutavad üksteisele teenuseid ja siis esitatakse omavahel arveid. Samas võiks kõike seda teha üks ettevõte. Samamoodi on vallavalitsuse struktuuris ametis heakorratöötajad, kes ei peaks seal olema, vaid koondunud ühte ettevõttesse.

Saaremaa Haldus luuakse Linde sõnul Lääne-Saare Halduse baasil ning selle alla läheb kogu Saaremaa maapiirkonna heakord ja valla hoonete haldus. Töötajaid saab seal olema sadakond. Alles jääb ka Kuressaare Linnamajandus, mis keskendubki siis vaid linnale.

Töötajate täpset arvu Linde eile öelda ei osanud, kuid ütles, et koondamiste vajadus tuleb viia miinimumini. Haldusfirma juht selgub Linde sõnul konkursi teel.

Print Friendly, PDF & Email