Selveri Südameapteegis saab gripi vastu vaktsineerida (5)

Et ennetada ja vähendada gripiviirusesse haigestumist, saab eilsest lasta end gripi vastu vaktsineerida ka Saare Selveris asuvas Südameapteegis.

Eile alanud ja 10. novembrini kestva pilootprojekti raames saab Eestis esmakordselt lasta end gripiviiruse vastu vaktsineerida ka apteekides. Sellist võimalust pakutakse kokku 15 apteegis: Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Kuressaares. Saare maakonnast on projekti haaratud vaid Saare Selveris tegutsev Südameapteek.

“Üks tingimus projektis osalemiseks oli see, et apteegis asuks nõustamiskabinet, kus saaks vaktsineerimist läbi viia,” selgitas Eesti apteekide ühenduse (EAÜ) juhatuse liige, proviisor Kristiina Sepp Saarte Häälele. “Teistes Kuressaare apteekides peale Selveri Südameapteegi paraku nõustamiskabinetti pole.”

“Projekti eesmärk on vähendada Eesti elanike gripiviirusesse haigestumist ja gripisurmasid ning tõsta Eesti inimeste teadlikkust vaktsineerimise olulisusest,” ütles Pharma Holding OÜ Lääne piirkonnajuht Heli Pilar. “Apteegis vaktsineerimine on kiire, mugav, ligipääsetav ja ohutu.”

Südameapteegi nõustamiskabinetis vaktsineerivad tervishoiutöötajad – Kuressaare haigla õed.

Vaktsineerida saab teisipäevast reedeni kell 16–19 ja laupäeviti kell 12–15. Teenus maksab patsiendile 15 eurot, eelregistreerimist ja vaktsiiniretsepti tarvis ei ole.

Terviseameti andmeil registreeriti eelmisel gripihooajal Saare maakonnas esimene haigusjuht detsembris. Kui tänavu jaanuaris ei diagnoositud maakonnas grippi kellelgi, siis veebruaris läks haigusjuhtusid kirja 26, märtsis 25, aprillis kuus ja mais üks.

Sepa sõnul haigestus eelmisel gripihooajal Eestis grippi tuhandeid ja suri ligi sada inimest. Vaktsineerituid on aga Eesti elanikkonnast kõigest neli protsenti, mis Sepa andmeil on Euroopa madalaim näitaja.

Teiste riikide kogemus kinnitab, et apteekides vaktsineerimine on andnud häid tulemusi ja vähendanud grippi haigestumist. Praegu vaktsineeritakse apteekides juba 12 Euroopa riigis. Eestis viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajate juures töötavad vastavasisulise väljaõppe läbinud tervishoiutöötajad.

Print Friendly, PDF & Email