Saaremaa võrgumehed peavad oma rünnaku toimima saama (3)

Balti võrkpalliliigas on mullune valitseja Saaremaa Võrkpalliklubi saanud neljast mängust juba kaks kaotust, neist Tartu BIGBANK-i ja Pärnu Võrkpalliklubi vastu on kohati jäädud suisa jänni ning kui rünnakut toimima ei saa, on medaleid tänavu raske loota.

Tartule kaotatud geimid 16 : 25 ja 15 : 25 ning Pärnult saadud 14 : 25 ei ole just sellised numbrid, mida meeskond, treenerid, klubijuhid ja fännid oleksid oma lemmikutelt oodanud. Mõlemad tiitlipretendentide vastu mängitud kohtumised tõid välja Saaremaa suurima nõrkuse ja see on rünnak, mis pärast Hindrek Pulga lahkumist lonkab kahte jalga.

Kuressaare spordihoones mängitud kohtumises Pärnuga kaotas Saaremaa kaks esimest geimi 19 : 25 ja 21 : 25, võitis küll kolmanda 25 : 23, kuid kaotas neljanda 14 : 25.

“Me ei leidnud täna ühegi vastase elemendi vastu rohtu,” tõdes peatreener Urmas Tali. “Rünnakul tehti meie bloki kaitse vastu puhas töö ja meil oli lubamatult palju oma vigu esimeses geimis, kohas, mis oleks sisseelamiseks vaja läinud. Pärnu oli igal pool võimsam kui meie. Kolmanda geimi nad siin andsid meile, aga me ei võtnud seda. Neljandas läksid pärnakad selle hooga edasi, mis neil kogu aeg sees oli ja meie meestel ei olnud juurde panna midagi.”

Ilmselgelt jäädi jänni rünnakul. Kui vastuvõtul toimetati rahuldavalt, siis rünnakud löödi suures osas blokki ja kui sidemängija Artis Caicsil õnnestuski võrk puhtaks mängida, siis rünnati kas auti või ei suudetud palli korralikult maha lüüa.

Nurgaründajatest saab positiivselt välja tuua vaid puertoriikolase Eddie Rivera, kes hakkab üha enam kohanema ning panustab tõhusalt nii kaitses kui ka rünnakul. Samas on koondislase Rauno Tamme panus jäänud tagasihoidlikuks, Helari Jalg pole ka veel oma tasemele küündinud.

Hindrek Pulga lahkumise järel peab diagonaalründaja positsioonil võtma vastutuse Siim Põlluäär, kuid esialgu on tema sooritused olnud ebastabiilsed, tema austraallasest partneri Samuel Boehmi oskused ilmselt vajalikku taset siiski välja ei anna ning nii on mullusega võrreldes just sellel positsioonil suurimad vajakajäämised.

Urmas Talil peaks olema mõttekohti küllaga, sest ka võrgu keskelt ei ole tulnud niipalju, kui vaja. Keskblokeerija kohal on tänavu lisandunud Siim Ennemuist vastaseid pidurdanud oodatust vähem ja ka Harri Palmar ei ole suutnud oma oskusi veel näidata.

“Me ei saa ikkagi kuidagi seda palli maha,” kurtis ka Tali. “Kui on võimalused, siis tuuakse need ikka kuidagi üles. Servi vastuvõtt võib ükskõik kui hästi käes olla, aga meie mängu loetakse praegu ikka väga hästi. Eks me peame kiirust juurde panema, aga see on riskantne teema, sest kui vastuvõtul midagi ei klapi, siis tähendab kiirus seda, et veelgi rohkem tuleb vigu sisse. Ta on selline õhkõrn mäng praegu ja peame igal pool paremaks saama.”

Turniiritabeli liider on RTU/Roežsardze 12 puntiga, järgnevad Daugavpilsi ülikool ja Jekabpils Luši 8 punktiga, Saaremaa on 6 punktiga viies. Urmas Tali hinnangul on hooaeg siiski veel noor, kuigi punktid on kallimad, sest mänge on vähem. “Oleme tugevate vastu kaotanud, aga teiste vastu on oma vaja ära võtta, teine ring on veel mängida ja lätlased lähevad ka järjest paremaks,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email