Saaremaa Sügis tõi laskurid tulejoonele (1)

FOTO: Kaia Malõh

Alates 1990. aastast on Eesti laskeparemik saarlastele lehtede langemise ajal suuremal või vähemal määral külla tulnud ja käesolev aastagi ei osutunud erandiks. Järgnevalt Saaremaa Sügise tulemusi.

3x 20 lasku: 1. Tuuli Kübarsepp (Elva LK) 569; 2. Sigrit Juhkam (KL MäLK) 565; 3. Martin Vendelin (KL MäLK) 563; … 11. Meelis Saar 544 silma.

60 lasku lamades: 1. Tuuli Kübarsepp (Elva LK) 587; 2. Siim Christian Reppo-Sirel (Elva LK) 587; 3. Lembit Mitt 582; 4. Neeme Virveste 582 silma. Sander Õispuu täitis siin esmakordselt Eesti laskurliidu II klassi laskuri normi 573 silmaga (10.).

Alternatiivsel võistlusel on kavas ka alternatiivsed alad. Turniirile pääsevad standardilaskmise (3x 20) paremad ja numbriliselt halvima lasu sooritaja langeb välja. 1-lasu võistlusel on pärast 60 lasku lamades võimalus sooritada kolm proovi ja üksainus arvestuslik lask.

Turniiri, mis juba pärast teist lasku kujunes pingeliseks ja huvitavaks, võitis Tuuli Kübarsepp (Elva LK). Teine oli Andres Hunt (Põlva LK), kolmas Sigrit Juhkam (KL MäLK), neljas Kaia Malõh.

1-lasu võistluse kõige-kõige täpsema “10” lasi Adele Karolina Kõre (Ülenurme GSK), olles Andero Lauritsast peaaegu millimeetri võrra täpsem.

Lisaks võib mainida, et sel aastal olid jällegi kõik laskekohad tulejoonel täidetud ning kohtunike tase traditsiooniliselt arvestatav. Ja alates 1990. aastast oli see esimene kord, kui meestest keegi ühtegi esikohta ei saanud.

Martin Kosemets

Print Friendly, PDF & Email