Roolipiigad said 22-aastaseks

KAKS KANGET: Juuli Pihl (paremal) ütles, et enne iga üritust konsulteerib ta Helju Kaubiga, kuidas üht või teist kokkusaamist paremini korraldada. Helju on roolipiigadest ainus, kes peaaegu iga päev traktori rooli istub ja talus loomadega askeldab.
MAANUS MASING

”22 on viimane taks. Kui vanus juba üle selle läheb, on oht vanatüdrukuks jääda. Mis piigad me siis nüüd enam oleme, peame uue nime välja mõtlema,” naljatas eile Saaremaa Veskis sünnipäevalauas istunud endiste naistraktoristide ja -autojuhtide ühenduse juht Juuli Pihl Tiirimetsast.

Tänavune aasta on roolipiigadele tegevusrohke olnud. Tavapärase kolme ekskursiooni asemel võeti sel suvel ette neli huvireisi. Seda mainides avaldas ühenduse eestvedaja tunnustust Saaremaa vallavalitsusele.

”Vald toetas meie sõitu Kadrinasse üleriigilisele kokkutulekule. Eelmistel aastatel oleme need sõidud ikka oma rahakotist kinni maksnud. Veel käisime Haapsalus ja Muhus Ivo Linnal külas ning veel Pihtlas. Igal pool võeti meid hästi vastu. Muljed on meeliülendavad,” rõõmustas Juuli.

Aastakümneid majandites traktorirooli või roomiktraktori kange käes hoidnud piigad või autobaasis veoautosid roolinud naised oskavad oma elu rikastamiseks huvitavaid üritusi korraldada. Aasta alguses kutsusid piigad Veskisse endaga kohtuma laulja Kalle Sepa, populaarse telesaate ”Su nägu kõlab tuttavalt” võitja.

Naistepäeva tähistamisest ei saa naised üle ega ümber. Märtsikuus istusid piigad taas omakeskis, maitsesid headparemat ja rääkisid elust enesest.

Oma ühenduse liikmete sünnipäevi peavad piigad alati meeles. Erilist tähelepanu pööratakse juubilaridele. Sellel aastal tähistati Sonja Torni ja Elvi Ojala juubelit.

”Mida vanemaks me saame, seda tublimad oleme. Hea meel, et nooremad meist hoolivad. Kadrinas võõrustas meid näitleja Ülle Lichtfeldt, saarlasest kultuuriministri Indrek Saare abikaasa. Kleenuke Ülle demonstreeris meile sedagi, et oskab suure traktoriga sõita. Tore oli teda vaadata,” meenutas Juuli suvist reisi.

Kodusaarelgi on naiste jaoks kohti, kus nad pole varem käinud. Vetteli kalatööstust Vätta poolsaarel nägid nii mõnedki esimest korda. Tutvuti Vätta puidutööstuse, Tõlluste mõisa ja Pihtla piirkonna küladega.

”Peame aastavahetuse peo maha ja alustame uuel aastal uue hooga. Meil on veel nii palju teha ja uusi paiku enda jaoks avastada,” nentis Juuli Pihl.

Print Friendly, PDF & Email