KG-l puudus keemiaõpetajast (3)

Kuressaare gümnaasium on keemiaõpetaja puuduse tõttu sunnitud ümber tõstma aine õppekorraldust. Kui varem sai keemiahinde kätte 11. klassi lõpus, siis nüüd tuleb ainet õppida ka 12. klassis.

Sellest õppeaastast lahkus KG-st keemiaõpetaja Marju Kirss. Pika otsimise peale leiti õpetajaks Irja Truumaa, kes põhikohaga töötab keskkonnaministeeriumis ja saab tunde anda vaid üle nädala.

Sellest tulenevalt ongi tehtud ümberkorraldused, et õpilased saaksid riiklikus õppekavas ettenähtud kolm kohustuslikku keemiakursust kätte.

“Kuna praeguseks on keemia toimunud kolmel korral, siis arusaadavalt on õpetajal pisut aega kulunud sisseelamiseks ja ka sobiva töökorralduse leidmiseks,” selgitas kooli õppealajuhataja Maidu Varik ja lisas, et rohkem kasutatakse ka e-õpet. “Samuti otsime lisaloengute võimalust täiendavaks keemia õpetamiseks neile, kellel selle valdkonna vastu suurem huvi.”

Variku sõnul saab õppekorralduse toimimisele anda hinnangu I poolaasta järel ja vajadusel teha muudatusi. Kool otsib jätkuvalt ka täiskohaga keemiaõpetajat.

Print Friendly, PDF & Email