SLK tüürib pankroti suunas (15)

Ettevõtja Vjatšeslav Leedo valdusfirma Holostovi Kinnisvarahaldus esitas kohtusse taotluse Saaremaa Laevakompanii pankroti väljakuulutamiseks.

Saaremaa Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk ütles, et ettevõtte seis on võlausaldajate nõuete rahuldamiseks piisavalt hea. “Ettevõtte seis on usaldusväärne isegi maksuametile, kelle nõue on ajatatud ja tasumine toimub graafikukohaselt,” selgitas Rihvk.

Ta tõdes, et kunagiste partnerite algatatud protsessid kahjustavad SLK tegevust ja majanduslikku olukorda. “Pankrotiprotsess peaks tooma sellesse vaidlusse selguse, võib-olla praegu keegi loodab kuidagi rohkem välja meelitada, kui selleks alust oleks,” sõnas Rihvk. Holostovi Kinnisvarahalduse esialgne nõue on 18–19 miljoni euro vahel.

Mõlema ettevõtte omanik Vjatšeslav Leedo selgitas, et avaldus esitati, et lõpetada igasugused spekulatsioonid valede otsuste ja võlgnevuste ümber ning minna uute ettevõtmistega edasi. Ta kinnitas samuti, et laevakompaniil on piisavalt raha, et võlausaldajate nõudeid rahuldada. “Võtame kahjud oma kanda ja võlausaldajad saavad oma raha kätte. Mingisuguseid õhust imetud nõudeid, millel pole mingisugust katet, ei ole aga mõtet esitada,” lausus Leedo.

Kuressaare kohtumajas tuleb pankrotiavaldus arutusele tuleval reedel.

Print Friendly, PDF & Email