Tulekul on kaks olulist tervisekonverentsi

Saaremaa vallavalitsuse ning ettevõtjate ja toetajate abiga kingime saarlastele Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud tervisekonverentsid.

Konverents vähipatsientidele ja nende lähedastele toimub 27. oktoobril kl 9.30 kuni 17.15 Kuressaares, Arensburgi hotellis, Lossi tn 15.

Kuigi vähk on peamisi surma põhjuseid Eestis, ei ole keskses tervishoiupoliitikas ühtegi vähispetsiifilist eesmärki, mida tahetakse saavutada. Eesti on üks väheseid riike Euroopas, kus puudub kehtiv vähistrateegia või riiklik tegevusprogramm. Saare maakonnas puudub võimalus saada vähiravi, mistõttu on siinsed vähipatsiendid oluliselt keerulisemas seisus kui mandril elavad vähki haigestunud inimesed.

Konverentsil jagame teadmisi vähiravist, ennetusest ja uuematest ravisuundadest. Õpime hoidma nii vähipatsiendi kui ka tema lähedaste vaimset tervist, räägime toitumisest, juhime tähelepanu olemasolevatele leevendus-, taastus- ja järelravi võimalustele.

Konverentsil esinevad SA Kuressaare Haigla juhatuse liige hematoloog Edward Laane, SA PERH onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja onkoloog Vahur Valvere, anestesioloog-vanemarst Mare Kolk, psühholoog Inna Narro, pereterapeut Siivi Hansen, toitumisnõustaja Liis Orav, Eesti haigekassa ja Eesti perearstide seltsi esindajad.

Meestekonverents toimub 17. novembril kl 9.30 kuni 16.15 Kuressaares, Arensburgi hotellis.

Meestekonverentsil keskendume sellele, mida mehed arvavad, kuidas käituvad ning millises hoiakute ja ootuste keskkonnas nad elavad. Mees on teatavasti see, kes ei nuta. Mees on tugev ja peab end füüsiliselt pidevalt proovile panema. Tal ei ole emotsioone, ta on kalkuleeriv ja põhimõtteliselt purunematu. Mehe ülesanne on tuua leib lauale, võidelda vaenlastega ja kui ta sellega hakkama ei saa, siis parem astugu rivist välja. Kas jääme rahule sellise seletusega või vaatame, mida saab ära teha kultuuri, hoiakute ja eelarvamustest tuleneva sotsiaalse survega? Kuidas teha nii, et mehed elaksid kauem ja oleksid eluga rohkem rahul?

Konverents käsitleb toitumist, liikumist, alkoholismi, koduvägivalda, peresuhteid, üksikvanemaks olemist ja palju muud. Räägitakse ka sõltuvustest ja sellest, kuidas paljud ühiskondlikud murekohad on aastatepikkuse käitumise, suhtumise, stereotüüpide ja hoiakute tagajärg.

Konverentsil esinevad meestearst Kristjan Pomm, Saaremaa vallavanem Madis Kallas, füsioterapeut ja ettevõtja Lauri Rannama, psühholoog ja jooksja Kristjan Puusild, sotsiaalpedagoog Umberto Dorus Geerts.

Konverentsid on kõigile osalejatele tasuta. Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine aadressil saare.vahiuhing@gmail.com või telefonil +372 52 03 651.

Info ja ajakavad: www.facebook.com/saaremaavahiuhing.

Siiri Rannama
MTÜ Saaremaa Vähiühing


MTÜ Saaremaa Vähiühing on tegutsenud 2011. aasta kevadest. Ühingu eesmärk on ühendada ja pakkuda tuge kõigile, keda vähk puudutab – patsientidele, nende lähedastele, tervishoiutöötajatele ja kõigile kaasamõtlejaile. Korraldame tugigruppe, teabepäevi ja koolitusi.

Kuressaare haiglas on igal teisipäeval kl 9–12 avatud teabetuba, kus jagame nõu, toetust, infot ja abivahendeid. Teeme koostööd erinevate organisatsioonidega ja aitame läbi viia maakondlikke teavituskampaaniaid. Meie soov on, et ükski inimene, kes või kelle lähedane on saanud vähidiagnoosi, ei jääks oma murega üksi.

Print Friendly, PDF & Email