Sügisesed lehed saab kompostida või anda jäätmekäitlejale

Lihtsaim viis sügislehtedest vabanemiseks on nende kompostimine oma aias, saadav kompost on hea mullaväetis. Kompostihunnik peab asuma kolme meetri kaugusel naaberkinnistust, kui just naabrid pole omavahel teisiti kokku leppinud. Ka muru vajab lisaväetist, seega võib lehtede riisumisest loobuda ja mahalangenud lehtedest lihtsalt niidukiga üle sõita. Tekkiv puru kaob peatselt rohuliblede vahele ära.

Kui oma aias kompostiauna jaoks ruumi ei leidu, on Kuressaares ja endises Lääne-Saare vallas lehtede ja muude haljastusjäätmete äraandmiseks võimalik kasutada biojäätmete konteinerit. Selle tühjendamist saab tellida oma tavapäraselt jäätmevedajalt. Teenuse eest tasutakse vastavalt hinnakirjale (www.saaremaavald.ee/korraldatud-jaatmevedu).

Kuni 15. detsembrini saavad Saaremaa valla elanikud viia aias tekkinud biolagunevad haljastusjäätmed tasuta Kudjape jäätmejaama (Pähklimetsa tee 13, E–R kl 8–18, L kl 10–15). Vastu võetakse puulehti, äralõigatud taimi ja ka õunu. Haljastusjäätmete hulgas ei või olla muud prügi ja seda kontrollitakse jäätmete üleandmisel. Kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Oksi võetakse jätkuvalt tasuta vastu AS-i Kuressaare Soojus platsil (Kalevi 1a, E–L kl 10–12).

Katrin Koppel
vallavalitsuse jäätmete peaspetsialist

Print Friendly, PDF & Email