SAAREMAA KANDID: Millistes ringides on võimalik osaleda algaval taidlushooajal?

Aina Tomson
Pärsama kultuurimaja juhataja

Kui tavapäraselt algab taidlushooaeg oktoobrist, siis juba septembri keskpaigast käib Pärsama kultuurimajas koos väärikate laulu-, tantsu- ja pillirühm Muigud, kes andis eakate päeva puhul kolm kontserti Lääne-Virumaal: Tamsalus, Pajustis ja Rakkes.

Tavapärane ringitöö algab väärikatel aga 9. oktoobrist ja seda igal teisipäeval, juhendajateks Irja Aardam ja Aina Tomson. Sama päeva õhtul alustab ka barre rühmatreening – see on täiesti uudne treening, mis praegu maailmas palju populaarsust kogub. Tasub proovima tulla, treener on Marii Aksiim. Päeva lõpetavad oma trenniga kõhutantsijad Liisbet Kakko juhendamisel.

Esmaspäeviti ja neljapäeviti saavad Leisi kooli lauluklassis kokku Karja segakoor ja meesansambel, juhendab Tiina Oks. Kolmapäeva õhtuti on naisrühma Sõlus treeningtunnid, juhendaja Anne Keerd, ja segarühma Leisberg tantsutunnid, juhendajad Kadri ja Juhan Kanemägi. Segakooril ja naisrühmal tuleb eriti töine hooaeg ja harjutama peab kõvasti, et pääseda Tallinna suvisele laulu- ja tantsupeole.

Käes on pikad ja pimedad sügisõhtud ning neil Leisi kandi inimestel, kes kodus teleka ees istuda ei taha, on võimalus osaleda mitmesugustes taidlusringides, jääb vaid meelepärane valik teha. Oodatud on kõik uued tulijad. Täiendavat infot ringide kohta saab Pärsama kultuurimajast.


Anneli Kaljuste
Valjala rahvamaja juhataja

Valjala rahvamajas alustab sellest sügisest taas mitmeid huviringe. Kõigil on veel võimalus nendega liituda.

Esmaspäeva õhtuti kell 18 saavad Õie Pärteli juhendamisel kokku väikekandlehuvilised, et valmistuda järgmise aasta suureks pillipeoks. Juba tunnike hiljem on majas laulukoor Inga Ranna juhatusel, kes samuti õpivad tuleva aasta üldlaulupeoks.

Teisipäeval kell 16 on noortekas kõigil noortel Sille Lapi käe all võimalus meisterdada huvitavaid asju taaskasutusmaterjalidest. Õhtul kell 18 on rahvamajas Pirgit Nuudi juhendusel eakate liikumisring ja kell 19 tulevad kokku naisrahvatantsijad, juhendajaks Maia Tõhk.

Kolmapäev kell 16 on noorte bändikool Sven Tehu juhendamisel ja õhtuti tulevad majja neli tublit muusikameest bändiproovi tegema.

Neljapäeva õhtuti saab kokku segarahvatantsurühm, juhendajaks ikka särtsakas Maia Tõhk.

Uute ringidena alustavad teisipäeviti kella neljast rütmipillide ring noortele, keda juhendab Jarmo Moilanen, ja reedeti kell 19 näitering, juhendaja Anneli Kaljuste.

Kolmel päeval nädalas (T, K, N) on kella 9-st avatud Valjala tööpada, kus saab Malle Raamatu juhendamisel käsitööd teha.

Sakla seltsimajas saavad kolmapäevaõhtuti Ulvi Põldema juhendamisel kokku eakamad naisrahvatantsijad. Reedeti toimub käsitööring, juhendajaks Malle Kreis. Kord kuus reedeti tulevad kokku saskuhuvilised.

Tõnija klubis kogunevad kolmapäeviti line-tantsijad, juhendajaks Helle Peet.

Huvi korral ja lisainfo saamiseks võta ühendust tel 45 49 599 või 58 866 736.

Print Friendly, PDF & Email