Saare kangeim on Luksusjaht (GALERII)

KANGED TEGIJAD: Luksusjahi tegevjuhi Andres Toomi sõnul on saarlased tõestanud, et oskavad ilusaid laevu ehitada. “Tahaks loota, et ka esimene ostja saarlaste hulgast jõuab peagi meie majja,” sõnas Toom KEK-i majas ettevõtjate liidu juhatuse esimehelt Terje Nepperilt auhinda vastu võttes.
MAANUS MASING

Kuressaares eile toimunud ettevõtluspäeval andis Saaremaa arenduskeskus koos Saaremaa ettevõtjate liiduga üle tänavused ettevõtlusauhinnad.

Tunnustusi anti välja juba üheksandat korda. Saare Kange tiitli pälvib traditsiooniliselt üks tubli ja stabiilne tegija. Sedakorda otsustati see tiitel anda 1998. aastal asutatud ja 20 aastat hiljemgi edukalt tegutsevale Luksusjaht AS-ile.

Tunnustust üle andes toodi välja, et see ettevõte otsib tasakaalu kuju, funktsionaalsuse ja uute tehnoloogiate ning tulemuslikkuse ja keskkonnakaalutluste vahel. Nende tootmine asub statistiliselt Eesti kõige päikesepaistelisemas kohas ning hiljuti on nad päikeselt saadava energia nutikalt rakendanud oma tootmisvõimsusesse.

“Roomassaare sadamas võib suvel tihti näha Arcona ja Delta märgistust kandvaid purjelaevu ja kaatreid, mis mööda vett nende omanikeni toimetatakse,” ütles Saare arenduskeskuse juhataja Rainer Paenurk. “Kui ei teaks, olekski ehk raske uskuda, et need iludused siinsamas Saaremaal valmivad.”

Saare Nokkija auhind uudse lahenduse või innovatiivse ettevõtmise eest läks sedakorda Est-Agar AS-ile. Tegutsedes aastast 1966, on selle ettevõtte teekonnaks olnud otsingud, uuringud ja katsetused. Otsitud on seejuures võimalusi tehnoloogia täiustamiseks, seadmete renoveerimiseks ja kaasajastamiseks, toote omaduste ja kvaliteedi parandamiseks. “Tegemist on ainukese ettevõttega maailmas, kes toodab punavetikast unikaalset tekstuuriandvat lisaainet furcellaraani,” märkis Paenurk.

Saare Punnija ehk läbi raskuste parima tulemuse suunas pürgija on tänavu õmblusfirma Moonstar OÜ: “Oma 20-aastase kogemusega pakutakse kvaliteetseid ja võimalikult naturaalseid tooteid.” Ettevõtte käive on viimase nelja aastaga igal aastal sisuliselt kolmekordistunud.

Staarstartijaks kuulutati kohalik džinnitootja Lahhentagge OÜ. Kõnealune tunnustus on mõeldud tublile alustajale leidliku idee või efektiivse alustamise eest. Lahhentagge ongi sellega hakkama saanud. Nende esimene partii nägi ilmavalgust kõigest aasta tagasi, kuid tänaseks on saavutatud palju. “Tänu neile on Saaremaa lisaks pulma- ja päikesepealinnale kahtlemata ka džinnipealinn, sest just siin toimus juuli alguses Eesti esimene džinnifestival,” tõi välja Paenurk.

Kuna džinn ei saa aga ilma toonikuta, leotasid kohalikud džinnimeistrid ka kardemoni, kuusevõrseid ja veel üht-teist ning nõnda valmis suurepärane kohalik toonik. Saaremaal valmiv džinn on praegu ka võistlustules ja pretendeerib maailma parima käsitöö-džinni tiitlile.

Saare Turundustähe tiitli noppis silmapaistva turundusteo või pideva turundustegevuse eest Saaremaa Võrkpall MTÜ. “Üldjuhul kaotusvalu nad pakkuda ei oska ja rõõmustavad meid kõige kirevamate medalitega ning toovad saalid alati rahvast täis. Nad on Eesti karika võitjad, Credit24 liiga võitjad, Eesti meistrid,” põhjendas Paenurk. “Just nemad on hoidnud Saaremaad kenasti pildil nii kodu- kui ka kaugema nurga mängudel.”

Laada Lahe auhinnaga ehk Saaremaa turupäeva parima laadaväljapaneku eest tunnustati aga Sarapiku Vilt OÜ-d. Kolmapäeval toimunud Saaremaa häkatoni ehk ideede prototüüpimise võistluse võitjaks osutus aga Kuressaare ametikooli võistkond, kes soovib õpilaste valmistatud riidekottidega asendada poodides olevad kilekotid.

Print Friendly, PDF & Email