Rallirajal hoolitseb turvalisuse eest üle 300 julgestaja

ET KEEGI EI SAAKS VIGA: Rajajulgestaja ülesanne on mistahes olukordades rallisõitjate ja tuhandete pealtvaatajate ohutuse tagamine.
MAANUS MASING

Juba mitmendat aastat tekib sügise hakul tööpakkumiste hulka teade, et Saaremaa ralli ajal on Saaremaal tööd pakkuda. Õige spetsiifilist tööd – vaid paariks päevaks ja otse raja kõrval.

Sama tööpakkumine on senimaani üleval ka praegu – järgmiseks nädalalõpuks on Saaremaa rallile tarvis rallirajajulgestajaid. Ideaalne lühike tööots pisukese lisaraha teenimiseks kas tõelisele rallientusiastile teistmoodi elamuseks, panustades väga konkreetselt ka ralli õnnestumisse, või siis kellele tahes, kel distsipliinist ja veenmisoskusest vajaka ei jää.

Paarkümmend julgestajat Saaremaalt

Kristjan Saarik

Rajajulgestajate-turvatöötajate otsingutega tegeleb juba aastaid AS G4S Eesti, kelle Saaremaa ralli üldjuhi Kristjan Saariku sõnul on käesolev aasta G4S Eesti jaoks Saaremaa rallit turvata juba kaheksas, millest kuus aastat on tema olnud rallil turvafirma-poolne üldjuht.

“Hea on tõdeda, et aasta-aastalt on publik järjest teadlikumaks läinud ja nad kuulavad meie rallijulgestajaid hästi,” rõõmustas Saarik. Tööülesandeks on kõigil rajajulgestajatel eranditult rallisõitjate ja tuhandete pealtvaatajate ohutuse tagamine kõikidel kiiruskatsetel.

Hinnangu, kas tööga saadakse hästi hakkama, saab ralli üldjuhi sõnul anda eelkõige ralli korraldaja ja autospordi liidu ohutusvaatleja. Räägib ehk seegi enda eest, et turvafirma jätkab Saaremaa rallidel.

Kokku on nad planeerinud tänavusele Saaremaa rallile 305 rallirajajulgestajat ehk teisisõnu turvatöötajat, kelle hulgas umbkaudu 20 töötajat on Saaremaalt ja ülejäänud tulevad õigeks nädalalõpuks kohale mandrilt.

Päris kolmesadat julgestajat oleks kohapealt vist keeruline kokku saada. Seega võimaldab ettevõte kaugemalt tulijatele ka tasuta majutuse ja toitlustuse, samuti tasuta transpordi Saaremaale ja tagasi koju.

Ehkki tööpakkumine on seni avalikult ülevalt, tunnistas Saarik, et praeguseks on neil tänavune meeskond kenasti komplekteeritud. Eelkõige oodati endast märku andma varasema rallikogemusega inimesi.

Kõik tööle valitud läbivad ralliraja julgestaja koolituse, mida viib läbi Eesti autospordi liidu ohutusvaatleja.

Töötajad peavad Kristjan Saariku sõnul suutma publikut ohjata ning selleks on hea, kui töötajal on ka hea suhtlemisoskus.

Naistega muret pole

“Oleme alati kaasanud rallile naisi, kuna naiste veenmisoskus on kõrge ja tänaseni ei ole kordagi ühtegi muret olnud,” kinnitas Saarik, et mehise spordiala turvamiseks ei pea sugugi ise mees olema.

Mis puutub rallirajajulgestajate palka, siis lõplikku summat turvafirma ralli üldjuht välja tuua ei saanud. “Rallijulgestajate palgad on väga erinevad, kuna kõik sõltub sellest, millistel katsetel ja mitu päeva keegi tööd teeb,” selgitas Saarik.

Töökuulutuse andmeil teenib rajajulgestaja aga tunnis 6 eurot. Kahel rallipäeval tööd tehes on töötunde kokku 12–14, laupäeval 7–9 – kõik oleneb sellest, millisel katsel turvatööd tehakse.

Saaremaa rallit sõidetakse järjekorras juba 51. korda järgmisel nädalalõpul, 12.–13. oktoobril.

Print Friendly, PDF & Email