Pihtla lapsed korjasid kaks tonni õunu

MTÜ Pihtla Lapsed eestvedamisel korjasid kohaliku algkool-lasteaia lapsed koos vanematega kooliõuelt ja oma kodudest 2066 kg õunu, mille müügist teenitud raha saab koolipere endale.

“Pihtla kooli ja lasteaia taga asuv imearmas vana õunapuuaed andis sel aastal kena saagi,” rõõmustas ühenduse juhatuse liige Katrin Kalle.

Möödunud nädala lõpus oli õunu korjamas kogu koolipere, samuti lasteaiamudilased, õhtul tegid lapsevanemad aga järelkorjet. Vanemad tõid ubinaid kodudestki juurde, et MTÜ ettevõtmist toetada ja õunte müügist saadavat rahasummat kasvatada. Kogu tänavune õunasaak kaalus 2066 kg.

KASTIDE VIISI: Saaremaa õunad laoti kastidesse ja viidi mandrile.

MTÜ leidis õuntele ostja mandrilt. Kolmapäeval viidi õunad Pärnumaale Jaanihanso tallu, kus need 413 euro ja 20 sendi vastu vahetati.

“Saadud raha osas otsustavad Pihtla kooli ja lasteaia lapsed ise, mis nad ühiselt selle eest soetada soovivad,” lausus Katrin Kalle. “Aitäh kõikidele peredele abistamast ja meie ideedega kaasa tulemast!”

MTÜ Pihtla Lapsed eestvedamisel leidis suur õunakorjamine aset teist aastat – esimest korda korraldati taoline aktsioon ülemöödunud sügisel.

“Plaanisime seda teha ka eelmisel sügisel, aga kuna Pihtla kooli aias ja mujalgi oli erakordselt kehv õuna-aasta, jäi see ettevõtmine ära,” rääkis Kalle.

Eelmine kord said Pihtla kooli õpilased õunte müügist teenitud raha eest külastada Angla jõulumaad, väiksemate tarvis soetati aga lasteaia nukunurka laud.

Print Friendly, PDF & Email