Kaljas Hoppeti kodusadamaks saab Kuressaare

Juba paari nädala pärast jääb 92-aastane ja seni merd seilanud purjelaev, kaljas Hoppet paikselt Kuressaare jahisadamasse.

Kahemastilise kahvelkuunari reeder Pekka Rooväli kinnitas Saarte Häälele, et Toris asuvasse sadamasse jäämine on kindel plaan. Rooväli sõnul on ta ikka ja alati kuidagi Saaremaaga seotud olnud. Juuripidi on ta saarlane isa poolt, mõnel eluperioodil on teda Saaremaaga sidunud töö ning siin on tal ka palju sõpru. See seletab ka tema otsust.

Praeguste plaanide kohaselt peaks Hoppet Kuressaarde jõudma rallinädalavahetusel, ehk siis 12.–13. oktoobri paiku. Rooväli märkis, et eks see sõltu muidugi kõik ilmaoludest. Igatahes on Hoppeti mastid üsna pea kaunistamas Kuressaare siluetti ja nii jääb ka talveks.

Pekka Rooväli rääkis, et järgmiseks suveks on tal üsna suured plaanid. Laeval saab korraldada igasuguseid üritusi, muu hulgas reklaamitakse Hoppetit pulmalaevana. Seda saavad külastada ka huvilised ning loomulikult plaanitakse väljasõite siinsetel vetel. Rooväli usub oma sõnul, et Hoppet kaunistab kindlasti Kuressaaret kui merelinna.

Pea 30-meetrine kaljas Hoppet on ainus Eesti puulaevameistrite ehitatud ja meie rannikuvete iseärasusi silmas pidades projekteeritud purjekas, mis tänapäeval veel seilab.

Print Friendly, PDF & Email