51. Saaremaa rallile registreerus 136 võistluspaari

12.–13. oktoobril sõidetavale 51. Saaremaa rallile on Eestist, Lätist, Soomest, Rootsist ja Venemaalt registreerunud kokku 136 ekipaaži, saarlastega rallipaare on stardis koguni 26.

Koduteedel teeb oma elu esimese stardi neljaveolise autoga tänavu MM-rallidel juunior WRC-klassis sõitnud Ken Torn, kes on sel aastal kindlustanud endale juba koos Kuldar Siku ja Aleks Leskiga kaheveoliste kuni 1,6-liitrise mootoriga autode EMV6-klassi ja Estonian R2 Challenge´i esikohakarika.

“Suvel korra tegin mõned kilomeetrid ja enne rallit tahan korra veel proovida,” rääkis 4WD Ford Fiesta R5-ga startiv Ken Torn (fotol) oma kogemustest neljaveolise autoga. “Erinevus kaheveolisega on siin suur, sest ta on võimsam ja neli vedavat ratast on ikka neli ratast. Eks ta on ikka teine tase. Sõidutehnika on samuti erinev ja vajab teistmoodi lähenemist.”

Ken Tornile loeb koduteedel kaarti varem Saaremaa rallil Timmu Kõrgega sõitnud Kaido Kaubi.

“Kaido on terve hooaja olnud minu hea toetaja,” märkis Ken Torn. “Mõtlesime, et teeme seekord Saaremaa rallil midagi teistmoodi. Mingeid eriti kõrgeid eesmärke me endale ei sea. Plaan on teha autoga tutvust ja nautida nädalavahetust.”

Samas on Ken Torni sõnul tema järgmise hooaja plaanid juba töös ja põhieesmärk on pääseda sõitma jälle juunior WRC-sarja juba tuttava Ford Fiesta R2-ga. “Sarjas osalemiseks on vaja toetajaid ja asjad peavad paari kuu jooksul paigas olema, aga jõulude ajal ei toimu siin enam midagi,” lausus noor rallipiloot.

Saaremaa ralli endistest võitjatest on tänavu stardis Ford Fiesta WRC RS-autoga Georg Gross ja Raigo Mõlder. Stardirivis on tagasi meistrivõistluste 4WD absoluutarvestuse liidrid Valeri Gorban ja Sergei Larens (Mini Cooper WRC).

Kohal on ka 2015. aasta Saaremaa ralli võitja Egon Kaur ja tema kaardilugeja Silver Simm (Ford Fiesta) ning 2001. ja 2002. aasta võitja Margus Murakas, kellele loeb kaarti Rainis Nagel (Audi S1).

Kuigi veoautode klassis EMV10 on endale meistritiitli juba kindlustanud Taavi Niinemets ja Esko Allika (GAZ 51), siis Saaremaal on neile konkurentsi pakkumas koguni üheksateist GAZ-autodega sõitvat võistluspaari.

51. Saaremaa ralli start antakse reedel, 12. oktoobril Auriga keskuse parklas.

Print Friendly, PDF & Email