Rikaste saarlaste TOP-i pani kinni Markus Villig

Kui eilses lehes tõdesime, et Äripäeva rikaste noorte tabeli tipus troonib Taxify leiutaja, Saaremaalt pärit Markus Villig, siis nüüd saab öelda, et ta on üleüldse kõrgeimal kohal olev saarlane tabelis.

Tänavu esmakordselt tabelisse sisenenud Villigut rikaste hulka varem arvatud pole. Sedakorda on 24-aastase IT-ettevõtja koht üle-eestilises edetabelis aga koguni neljas ning tema vara suuruseks on hinnatud 202,6 miljonit eurot.

Ka tema vend Martin Villig on rikaste seas täiesti olemas, kuid tabelis mõnevõrra allpool – 36. kohal. Markuse 36-aastase venna, kes samuti Taxify asutajate seas, varanduse suurus on 71,8 miljonit eurot ning temagi pole varem rikaste TOP-is figureerinud.

Markus Villig

Markus Villig (fotol) ise ütles oma nooruse ja edukuse kohta Äripäevale, et inimesed hakkavad aina enam aru saama, et oluline pole mitte vanus, vaid reaalne tulemus. ”Vähemalt investorite puhul ei ole kunagi olnud küsimus see, kui vana on juhtkond, vaid vaadatakse seda, kui hästi meil läheb,” tähendas ta.

Saare juurtega energeetikaärimehe Kristjan Rahu varandus on hinnanguliselt 132,6 miljonit eurot. Rahu on teinud tabelis väikse tõusu, mullu oli ta 17. kohal ja varandust oli tal siis 101,6 miljonit eurot.

Saaremaa juurtega Rootsi ettevõtja Peter Hunt on jällegi 20. kohal. Temal on varandust ajalehe hinnangul 104,7 miljonit eurot. Aasta varem oli seda 87 miljonit. Kohe tema järel on suvevilsandlane, Silberauto omanik Väino Kaldoja. Tema varanduse suuruseks on märgitud 104 miljonit eurot. Kinnisvara, põllumajanduse ja tootmise valdkonnas tegutsev saarlane Kaido Jõeleht, kelle varandus on 103,6 miljonit, on aga kohe järgmisel, 22. kohal.

46. kohalt leiab ettevõtja Vjatšeslav Leedo, kelle varanduse suurus on majanduslehe hinnangul 61,6 miljonit eurot. Aasta varem oli tema päralt alles 64. koht ning toona oli tal varandust 42,6 miljoni euro eest. Leedo ise ütles intervjuus Ärilehele, et tema unistus on viia lihaveisetööstus tipptasemele, samuti kulub praegu päris palju ta ajast ehitussektorile.

Saarlasest ärimehe Toomas Tooli abikaasa Mari Tooli leiab tabelis 66. kohalt. Temal on varandust hinnanguliselt 46,4 miljoni euro eest. Saaremaal elav ja siin AS-i Luksusjaht omav Sven Lennart Alpstål on aga 92. kohal. Tema varanduse suurus on 33 miljonit eurot. Vaid mõned kohad tagapool on tabelis Ruhnu rikkaim elanik, ehitusettevõtja Aivar Tuulberg (95. koht). Temal jagub varandust 32,3 miljoni euro ulatuses.

181. koht kuulub Baltic Workboatsi (BWB) ühele omanikule Märten Vaikmaale. Tema varanduse suurus on 18,8 miljonit eurot. Kohta jagab temaga BWB teine omanik Margus Vanaselja, kelle varandus on täpselt sama suur.


VEEL SAAREMAAGA SEOTUID

160. kohal Arti Arakas, kinnisvara, 20,7 miljonit
226. kohal Toomas Kõuhkna, kalandus, 15,8 miljonit
241. kohal Tiit Kõuhkna, kalandus, 14,9 miljonit
364. kohal Ants Haavel, meditsiin, 10,3 miljonit
382. kohal Oleg ja Andres Sõnajalg, tootmine, 10 miljonit
463. kohal Ando Raud, kaubandus, 8,2 miljonit

Print Friendly, PDF & Email