Noored otsivad ideid (4)

LAHENDUST PÜÜAVAD leida Karmen Säkk, Dorel Rebane, Merit Reismaa ja Freddy Pajumets.
ALLAN MEHIK

Saare arenduskeskuse eestvedamisel püütakse leida häid ideid, kuidas mõni juba kasutusel olev kohalik teenus veelgi kasutajasõbralikumaks disainida või luua Saaremaal mõni selline teenus ja toode, mida siin veel ei ole.

TalTechi meremajanduse keskuse ruumides korraldatud häkatonil ehk ideede prototüüpimise võistlusel püüti leida lahendusi ja ideid erinevaid Saaremaa eluvaldkondi puudutavatele probleemidele.

Sihtasutuse Saare Arenduskeskus (SAK) juhatuse liige-tegevjuht Rainer Paenurk ütles, et võistlusel moodustati mitu neljaliikmelist võistkonda. Lisaks korraldajate pakutud teemadele võisid nad välja tulla ka nende arvates olulise ideega.

Lahenduste leidmiseks pakuti välja järgmised teemad: virtuaalne turismiatraktsioon; üritustel osalemise loendur; madala turismihooaja promomine; Saaremaa kui parim elukeskkond elamiseks, töötamiseks ja õppimiseks ehk turundusstrateegia järgmiseks viieks aastaks; üüripindade kriisi lahendamine – tühjalt või kasutult seisva kinnisvara kaardistamine; Saaremaa sinu taskus – teejuht ühes kohas ehk kuhu minna ja mida teha; kaugtöö – miks mitte Saaremaal; haridus 2.0 – mida teha teisiti, et noortel oleks põnev ja konkurentsivõimalused; erivajadusega noored ja vanurid; sadamate kaardistamine ja promomine meie lähiriikide purjetamishuvilistele; märk – tuntuks nii saarlastele kui ka mandrimeestele.

“Lootus lahendusteni jõuda on olemas,” ütles Rainer Paenurk. “Pakutud ideed oleme küsinud kohalikelt ettevõtjatelt ja organisatsioonidelt ning olen kindel, et laual on rohkem kui üks kompaktne lahendus.”

Paenurk ei osanud öelda, mis ja kui palju neist teemadest hiljem ideetasandist ka reaalseks saavad.

“Tegemist on ettevõtlusega ning meie eesmärk on seda pisikut ja vaimu edasi kanda,” selgitas ta. “Kui ettevõtlusnädala ürituste raames tekivad kellelgi head ideed, mida ta lõpuks ka päriselt ellu viib ja uue juriidilise keha registreerib, siis see on puhas võit. Ma arvan, et see võib täitsa juhtuda.”

Paremate ideede ja lahenduste omanikke autasustatakse ettevõtluspäeva konverentsil Saare KEK-i hoones reedel toimuval pidulikul üritusel.

Print Friendly, PDF & Email