Lennuhankel jätkab kolm ettevõtet

Saarte lennuliinide hanke võitja selgub eeldatavalt veel tänavu. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialisti Laura Laasteri sõnul edastas maanteeamet 21. septembril kvalifitseeritud pakkujatele pakkumuse esitamise ettepaneku. Kui lennuhankel osalemisest oli esialgu huvitatud viis ettevõtet, siis pakkumust esitama kvalifitseerus neist kolm: AS Airest, Transaviabaltika ja Regional Jet OÜ.

Nende pakkumuse esitamise tähtaeg on 17. oktoobril. “Läbirääkimised jäävad ilmselt novembrikuusse,” nentis Laaster.

“Hanke võitja selgub sel aastal,” lubas maanteeameti ühistranspordi osakonna juhtivekspert Mika Männik mõned nädalad tagasi ajakirjanduse vahendusel. Uus leping sõlmitakse viieks aastaks ehk perioodiks 1. juuni 2019 kuni 31. mai 2024.

Hankel osalev pakkuja peab teenust osutama Kärdla lennuliinil vähemalt 19 reisijakohaga lennukiga ja Kuressaare lennuliinil vähemalt 33 reisijakohaga lennukiga. Kumbki lennuk ei tohi pakkumuse esitamisel olla vanem kui 20 aastat.

Saarte Hääl on varem kirjutanud, et Saaremaa ja Hiiumaa saavad järgmise nelja aasta jooksul lennuühenduse pidamiseks 22,7 miljonit eurot, mis tagab senisest parema ühenduse.

Print Friendly, PDF & Email