Vald ei soovi lasketiiru rahastada

Saaremaa vallavalitsus saatis volikogule otsustamiseks eelnõu, millega loobutakse Kaitseliidu plaanitava lasketiiru ehitamise rahastamisest.

Varasemalt olid ühinevad omavalitsused otsustanud Kaitseliidu uude keskusesse rajatava viie rajaga tiiru rahastamise 250 000 euroga ning hilisema ülalpidamise toetamise 10 000 euroga aastas.

Hiljuti teatas Kaitseliit, et hädasti oleks vaja suuremat lasketiiru, mis läheb rohkem kui poole kallimaks. Vallale pakuti mitmeid osalemise variante nii viie kui ka 10 rajaga tiiru rahastamise ning hilisema soodsa kasutamise kohta. Ühe variandina käidi lauda ka see, et vald loobub ning hiljem tasub lasketiiru kasutamise eest. Saaremaa vallavalitsuse hinnangul on see variant kõige parem. “See tähendab, et Kaitseliit ehitab viie rajaga lasketiiru ilma valla osaluseta ja edaspidiste kasutustingimuste osas hakkab vald pidama Kaitseliiduga läbirääkimisi,” seisab otsuse seletuskirjas.

Eelnõu kohaselt hoitakse sellise otsusega kokku 2019. aasta vallaeelarvesse planeeritud 120 000 eurot ning 2020. aasta eelarvesse planeeritud 130 000 eurot ning edaspidi ca 10 000 eurot igal aastal hoolduskuludeks planeeritud raha.

Print Friendly, PDF & Email