Tants ja laul tõid eakate päeva elevust

TANTSUHOOS: Eakaid rõõmustavad tantsuga Kummeli rühma lapsed Kiira Medri ja Robin Raun.
Maanus Masing

Kuressaare päevakeskuses tähistati eile eakate päeva, kus publik sai nautida laste kontserti ja koos laulda.

Eilse pidupäeva puhul oli päevakeskuse esimene korrus rahvast tulvil. Külalisi õnnitlesid nii Kuressaare Hoolekande juhataja Ene Vahter, MTÜ Kuressaare Linna Pensionäride Ühendus juhatuse liige Helga Nurmekann kui ka Saaremaa abivallavanem Kairit Lindmäe.

Kuressaare Rohu lasteaia Kummeli rühma mudilased muusikaõpetaja Maire Terase juhendamisel rõõmustasid eakaid lauludest ja tantsudest koosnenud kontserdiga. Laste ülesastumine algas teretustantsuga, kus publik lastelegi teretuseks viipas. Mudilaste kontsert lõppes aga kõigile tuntud tantsuga “Kaks sammu sissepoole, kaks sammu väljapoole”, millele eakad kaasa laulsid.

Külakosti tõi pidulistele ka Randvere naiste laulurühm Ergud. Samuti astus esimest korda kuulajaskonna ette Marin Heinmetsa juhendatava lauluringi tuumik. Pidupäev lõppes suure ühislaulmisega.

“Väga ilus kontsert oli,” kiitis Maret Plunt, kes oli kontserdile toonud oma 87-aastase ema. “Eriti meeldis mulle see, et eakad said laste tantsudele-lauludele kaasa laulda,” lausus ta. Ka tema enda hinnangul on Kuressaare päevakeskus tore ja väga vajalik maja. “Mu emale ja tema sõbrannadele meeldib siin väga!”

Peoga jäi rahule ka Valve Kesküla. “Laste esinemine oli väga kena,” lausus ta. Kesküla sõnul ta päevakeskuses päris igapäevane külaline ei ole, kuna elab selleks pisut liiga kaugel. “Vahel tulen siia sööma,” rääkis naine. “Igav siin ei hakka – selles majas toimub kogu aeg midagi huvitavat.”

Print Friendly, PDF & Email