Nurrunurk sai esimese kliendi (8)

TUULA JA ERKKI PENNANENI loodud turvakodu pakub hoolt ja armastust Ida-Saaremaa koduta kassidele.
MAANUS MASING

Saaremaal elav soomlanna Tuula Pennanen avas laupäeval Audlas Ida-Saaremaa kassidele mõeldud turvakodu Nurrunurk, mis sai juba eile esimese hoolealuse.

“Suur töö on ära tehtud ja meie turvakodu lõpuks avatud,” tõdes Tuula Pennanen.

Eile tõi Pennanen Tornimäe lähedalt esimese hoolealuse – emase kassi, kes on kavas steriliseerida. “Tema kahekuune poeg jäi veel sinna, aga usun, et juba homme (täna) saavad nad Nurrunurgas kokku,” ütles Pennanen.

Endises Audla kaupluse hoones, mille uus omanik Tuula Penannen emalt päranduseks saadud raha eest kasside turvakoduks kohandas, tegi remondi Kahtla ettevõtte OÜ Buildhof.

Majas asub karantiiniruum, kuhu kassid kõigepealt tuuakse – sinna mahub kümmekond kassi. Kui loom on terve või terveks ravitud, asub ta elama suures toas, endises poe müügisaalis. Kliinikutoas hakkab aga neljajalgsete patsientidega tegelema veterinaar Laine Sünter.

Pennaneni sõnul pole ta ainus, kes Nurrunurga klientide eest hoolitsema hakkab. “Õnneks on mul tublid abilised – kohalikud inimesed ja vabatahtlikud,” rääkis ta.

Naise sõnul jätkub turvakodul ka toetajaid. Nende hulka kuulub näiteks Liis Koppel, kes kinkis kassidele pehmed pesad.

Turvakodul on ka oma eesti-, inglis- ja soomekeelne kodulehekülg – www.nurrunurk.ee –, kust saab infot nii kasside endi, nende adopteerimise kui ka turvakodu toetamise võimaluste kohta. Veebikaamerast on aga ööpäevaringselt võimalik jälgida suures kassitoas toimuvat.

Pennanen kavatseb Nurrunurga külastajatele pakkuda kohvi, külalised saavad aga annetuskasti pisut raha jätta.

“Usun, et meie turvakodu hakkab ilusasti tööle,” lausus Tuula Pennanen.

Print Friendly, PDF & Email