Saare arenduskeskus loob Saarte Filmifondi

SA Saare Arenduskeskus taotleb vallalt Saarte Filmifondile 2019. aastaks 18 000 eurot toetust.

Saare arenduskeskuse juhatuse liige Rainer Paenurk märgib taotluses, et Saarte Filmifondi eesmärk on edendada eelkõige Saaremaal professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist, tuua Saaremaale investeeringuid, reklaamida Saaremaad Eestis ja välismaal.

“Saarte Filmifond hakkab kaasrahastama Saaremaal ülesvõetavaid filme, telesarju, muusikavideoid ja reklaame, toetades seeläbi muu hulgas tugevalt ka “Saaremaa kultuuripealinnaks” algatust,” selgitab Paenurk. “Soovime filmitegijatele võttepaikade ja filmi realiseerimiskohana alternatiiviks tuua Saaremaa. Täna on võimalik taotleda sellesuunalist toetust Ida-Viru Filmifondist ja Tartu Filmifondist ning Saaremaal on filmestonia.eu lehel kuvatud vaid üksikud võttekohad. Seega praeguse seisuga pole Saaremaale tuleku osas filmitegijad motiveeritud, kuna takistuseks on parvlaevaühendus ja pikk sõit.”

Rainer Paenurga sõnul planeeritakse Saaremaa tuntust nii Eesti kui ka rahvusvaheliste filmitegijate hulgas oluliselt kasvatada ning anda korralik täiendus võttepaikade loendisse.

“Toetusvõimalus annab lisamotivatsiooni kasutada Saaremaa suurepäraseid võttepaiku ning seeläbi soodustame Saaremaa tuntuse kasvu läbi audiovisuaalse vaate,” märgib ta.

Print Friendly, PDF & Email