JUHTKIRI: Elamus suurelt ekraanilt

Teadus ja tehnika arenevad hiigelsammudega. Iga päev toob kaasa uudiseid asjust, mis veel kümme-kakskümmend aastat tagasi tundunuks uskumatud, ent mida peagi ilmselt massiliselt kasutusele võetakse.

Osa kunagistest tehnikasaavutustest vajub tasapisi minevikku, osa ei tee seda aga ilmselt niipea. Vastupidi – aina täiustudes on need endiselt populaarsed.

Seoses televisiooni tulekuga avaldati arvamust, et kes see enam raadiot kuulata tahab, kui lisaks heli kuulamisele on võimalik pilti vaadata! Sama on leitud kino kohta – kes ikka kinno minna viitsib, kui liikuvat pilti telekas, arvutis või – uuemal ajal – oma nutiseadmes vaadata saab. Selgub siiski, et kodus ja suhteliselt pisikeselt ekraanilt filmi vaadata pole ikka päris see… Suur ekraan ja korralik heli muudavad elamuse palju ehedamaks. Juba kinnominekuks kodust väljatulemine muudab päeva pisut erilisemaks. Kinnominek on sündmus.

Aasta eest Auriga keskuses avatud Apollo kino külastajate arvud – ja ka ärasöödud tohutu kogus popkorni – näitavad, et kino niipea veel unustuse hõlma ei kao.

Print Friendly, PDF & Email