Viki muuseum loodab uusi ruume sünnipäevaks

PLAANID UUES AASTAS: Tiina Ojala sõnul on renoveeritavasse hoonesse plaanitud juba erinevaid õppepäevi.
Maanus Masing

Mihkli talumuuseum Vikil loodab talukompleksi laudahoone aastaringselt kasutuskõlblikuks muuta tuleva aasta veebruaris tähistatavaks muuseumi 60. sünnipäevaks.

Muuseumi teadur Tiina Ojala ütles Saarte Häälele, et projekti kooskõlastamine Saaremaa vallas on võtnud küll loodetust kauem aega, kuid lähiajal peaks laudahoone rekonstrueerimine siiski lahti minema.

Saaremaa muuseumi projekti “Tingimuste loomine Mihkli Talumuuseumi kasutushooaja pikendamiseks ja uute sihtgruppide kaasamiseks” rahastas Saarte koostöökogu 51 122,70 euroga. Selle raha eest rajatakse laudamajja üks suurem ruum õppeklassiks, kus saab siseüritusi korraldada, samuti tualetid. Rekonstrueerimise käigus soojustatakse ka katusekorrus, mis samuti kasutusele võetakse. Hoonet hakkab kütma õhksoojuspump.

Saaremaa muuseumi projektipartnerid, kes hakkavad üritusi läbi viima, on Kärla muusikakool ja MTÜ Kihelkonna TIOK. Viimane on juba esitanud vallale tuleva aasta tegevustoetuse taotluse, kus muu hulgas kirjas ka märtsikuine loenguüritus ja novembrikuine kontsert, mis peaksid toimuma Mihkli talumuuseumis.

“Meil on endal ka juba plaanitud erinevaid õppepäevi. Ja nende puhul on oluline, et kehva ilma korral saaksime toimetada siseruumides. Et ei peaks lapsi külmetama, nii et nad ei taha teinekord enam tulla,” lausus Ojala.

Print Friendly, PDF & Email