Muratsi sadama remondi esimene etapp sai valmis (17)

MARGUS MÄNNIKU sõnul tasulisi teenuseid sadamas pakkuma ei hakata ja see jääb nii nagu praegugi avatuks sisuliselt kõigile.
MAANUS MASING

Muratsi sadama rekonstrueerimise järel on oluliselt paranenud paatide sisse- ja väljasõidu tingimused ning paranenud on ka kala lossimise võimalused.

Sadama uuendamisel ühendati harrastuskalurite kasutuses oleva sadama eraldiseisvad akvatooriumid üheks. Kaitseks tuulte eest pikendati üht muuli ja kindlustati kallas. Akvatooriumi põhi puhastati 1,5 meetri sügavuseks, tehti korda kaldad, rajati uus kai ja uuendati osaliselt üht vana kaid. Paatide vette laskmiseks ehitati ka slipp.

MTÜ Muratsi Kalur juhatuse liige Margus Männik ütles, et rekonstrueeritud sadamas on põhiline ja olulisim uus kai, kus saab kala lossida. “Aga sadamas läks vesi vahepeal väga madalaks ja see oli kohati allapoole põlve. Nüüd tulevad kalapaadid ka lastis ilma igasuguse ohuta sisse,” märkis ta.

“Uus slipp on poole laiem ja läheb pikemalt merre, mis oluliselt lihtsustab paadi merre laskmist või kaldale toomist. Väiksemaid paate võib vabalt ka kodus hoida, siin saab selle vette lasta ja paljud õngemehed nii teevadki.”

Margus Männiku sõnul on sadama kaasajastamisel veelgi plaane. Nii võiks kai olla veel pikem, et paate rohkem mahuks. Oleks vaja kasvõi sadamahoone korda teha, sest see on täiesti ajast ja arust. “Kalamehed on enamasti siitsamast lähedalt ja nad hoiavad oma püüniseid kodus, aga tegelikult võiks mitmed asjad siin hoiul olla,” selgitas ta, lisades, et hobipaadimeestele võiks olla ka mingid kohad oma mootori hoidmiseks.

Meeste täpset arvu, kes Muratsi sadamas toimetavad, ei osanud Margus Männik öelda, aga neid, kes seal oma paate hoiavad on teismetes. “Aga käib ka teisi mehi ja tegelikult on see sadam oluline ka kogukonna kooskäimise kohana,” tõdes ta.

Lääne-Saare vallavalitsus otsustas munitsipaalomandis oleva Muratsi sadama sadamaala arendamise eesmärgil anda kümneks aastaks tasuta kasutada MTÜ-le Muratsi Kalur.

Print Friendly, PDF & Email