Kahni ühing plaanib Kuressaares sümpoosioni

Louis Kahni ühing soovib aastal 2021 korraldada Kuressaares rahvusvahelise konverentsi, millega tähistataks lisaks arhitekti enda 120. sünniaastapäevale ka Eesti arhitektide liidu (EAL) 100. sünnipäeva.

Ühingu teatel soovib Kahni rahvusvaheline kogukond üha järjekindlamalt Eestis kokku saada. Seda põhjendatakse muu hulgas tõsiasjaga, et Kahni uuringutes on tähelepanu keskmesse tõusmas just tema Euroopa taust ja mõjud. Viimastel kuudel on ilmunud mitu sellele teemale pühendatud mahukat monograafiat Hispaanias, Itaalias ja Prantsusmaal.

Veel sel aastal avatakse ühingu korraldamisel New Yorgis näitus “Kahn. Saarlane“. 2021. aastaks kavandatud rahvusvahelisel sümpoosionil, millega tähistatakse nii Kahni 120. sünniaastapäeva kui ka 15 aasta möödumist esimestest Kahni päevadest Kuressaares, on plaanis ka Lewis Spratlani kammerooperi“Architect” maailmaesiettekanne.

Kokkutuleku korraldamise kasuks räägib seegi asjaolu, et avanemas on EAS-i konverentsitoetuste meede. Ühingu hinnangul võiks Kuressaarest kujuneda üks ürituste keskpunkte. Kahni konverentsi korraldamiseks ja toetuse küsimiseks tuleks ühendada nii Saaremaa valla, EAL-i kui ka Kahni ühingu jõud.

Print Friendly, PDF & Email