Spordihoone saal sai 40 000 euro eest uue valgustuse (4)

Kui enne mõõdeti Kuressaare spordihoone suure saali valguse tasemeks 800 ning kohati koguni vaid 300–400 luksi, siis nüüd on keskmine näitaja 1500 luksi ehk valgust on topelt.

Spordikooli direktor Mati Mäetalu ütles, et tööd läksid maksma pea 40 000 eurot, kuid valgustuse remont tuli ära teha, sest lambiklaasid olid tuhmunud ja pirnide valgus tagasihoidlik. “Nüüd saal särab ja vastab igati Euroopa karikamängude nõuetele,” kinnitas ta.

Uuenduslikult saab tribüüni kohal olevad kaks lambirida kustutada, kui mäng on suurel väljakul. “Meil on kõrge laega saal ja valgus langeb päris kaugele, nii et tribüünid ikka päris pimedas ei ole, aga mängu jälgida peaks olema mugavam,” lausus Mäetalu.

Tribüüni jaoks eraldi valgustuse ehitamiseks tuli teha lisakaabeldus. See oli Saaremaa Võrkpalliklubi juhtide soov ja klubi maksis selle ehituse ise kinni. Võrkpalliklubi mänedžer Hannes Sepp ütles, et nüüd on oluliselt parem mängu vaadata ja kokkuvõttes annab see ka kokkuhoidu, kui kaks tulede rida on kustus. “Tagasiside on olnud positiivne,” sõnas ta.

Lisaks uuendati ka saali helisüsteemi, mis maksis 8000 eurot. Vana süsteem läheb väikesesse saali. Lähiajal on plaan paigaldada suure saali tribüünide liigutamiseks vastav masin.

“Selle ehitajal Stigmaril oli probleem maaletoojaga, nii et seade pidi tulema Ameerikast ja aeg nihkus paar kuud edasi,” rääkis Mati Mäetalu. “Praegu oleme need tööd kavandanud koolivaheajale, kui saalide kasutamine on hõredam. Kui kõik saab tehtud, siis võib üksainus mees tribüüne kokku panna ja lahti teha, seni on kolme meest vaja läinud.”

Print Friendly, PDF & Email