Kunstistuudio loomekeskus ühendab jõud kunstnike liiduga

Läinud nädalal Saaremaad külastanud Eesti kunstnike liidu (EKL) esindus arutas siinse loometaristu kaasajastamist ja kunstnikele-disaineritele vajalike teenuste väljaarendamist.

Kunstnike liitu esindasid president Vano Allsalu, Elin Kardi ja loomemajanduse projektijuht Ruth-Helene Melioranski, samuti keraamikud Urmas Puhkan ja Merike Hallik ning mitmed teised kunstivaldkonna esindajad, kokku 15 inimest.

Tutvuti Saaremaa kunstistuudio vastvalminud loomekeskuse ja Kuressaare ametikooli Disainimajakaga. Reisi lõpetuseks pandi ametlikult punkt hooajale kunstnike liidu Muhu kunstitalus, kus möödunud suvel tegutses loojaid mitmelt poolt maailmast.

Kunstistuudio loomekeskuses peeti juhataja Anne Tootmaa eesistumisel aga seminar-ajurünnak, mille rõhuasetus oli loometaristu kaasajastamisel ja kunstnikele-disaineritele vajalike teenuste väljaarendamisel.

EKL-i ja Saaremaa kunstistuudiot seob peale liikmete töötamise, toimetuste ja näituste Saaremaal ka asjaolu, et mõlema ettevõtmised on saanud toetust Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse loomemajanduse taristu ja tehnoloogilise võimekuse arendamise meetmest.

EKL rakendab neid vahendeid Tallinnas asuva legendaarse kunstikombinaadi ARS ruumilis-funktsionaalseks avamiseks – selleks on kavandatud keskse promotsiooni- ja koolituskeskuse, projektiruumi ning keraamikakeskuse väljaarendamine.

Anne Tootmaa (fotol) ütles Saarte Häälele, et kunstnike liiduga arutati, kuidas erinevaid üritusi ja ka kunstnikke Muhu kunstitalu ja kunstistuudio loomekeskuse vahel vahetada. “Meie infrastruktuur on praegu nii täiuslik, et seda koostöös kasutada on väga mõttekas,” sõnas ta. Tootmaa lisas, et Kuressaare on koht, kuhu loomeinimesed tahavad tulla, ka välismaalt. Kuid esimeses järjekorras keskendutakse praegu siiski Eesti loojatele.


KOMMENTAAR

Eesti kunstnike liidu president Vano Allsalu: “Kogemuste vahetamine ja koostöö ei ole lihtsalt ilusad märksõnad, vaid võimalus muuta tegevus kunstiväljal sisukamaks ja efektiivsemaks. Arutasime nii seda, kuidas jätkusuutlikult arendada kunstnikele vajalikke loomekeskkondi kui ka nende mobiilsuse suurendamist teljel Tallinn–Kuressaare.

Eestis käib üha enam väliskolleege, kelle jaoks võiks olla ahvatlev võimalus lisaks Tallinna kunstiellu süvenemisele keskenduda loometööle ja “patareide laadimisele” Saaremaa rahulikus miljöös. Teisalt saavad oma tutvumist Eestiga just nimelt Kuressaarest alustavad loovisikud meie võrgustiku kaudu leida töiseid kontakte ja tegevusvõimalusi pealinnas. Aga ka meie enda urbaniseerunud kolleegidele ei teeks paha enne Gotlandile või Islandile residentuuri suundumist nautida keskkonda ja elavdada kunstielu Saaremaal.”

Print Friendly, PDF & Email