Kudjape uus elurajoon kerkib etapikaupa (15)

IKKA TULEB: LVM Kinnisvara Kuressaare kontori juhataja Kaiti Ennol on samuti põhjust rõõmustada, sest Lahevere elamurajoon hakkab peagi siia kadakate vahele ikkagi kerkima.
MAANUS MASING

Mõne aja eest katki jäänud plaan rajada Kudjapele nullist täiesti uus elurajoon, on praegu taas päevakorda tõusnud.

Kahe aasta eest kevadel kirjutas Saarte Hääl, et LVM Kinnisvara asub veel samal aastal Kuressaare külje alla Kudjapele rajama uut 30 eramuga Lahevere elurajooni, mille majade hind oleks kuni 100 000 eurot.

Toona jäi plaan siiski katki, sest ehitushinnad, mida kohalikud ehitusfirmad küsisid, osutusid röögatuks. Nüüd on asi aga vaikselt edasi liikunud ning kinnisvarafirma loodab esimeses etapis seitsme maja ehitusega alustada tuleval aastal.

Saaremaa vallavalitsuse planeeringuspetsialist Katrin Kuusk ütles nüüd, et Lahevere detailplaneeringu elluviimiseks sõlmiti sel nädalal LVM Kinnisvara Kuressaare OÜ-ga leping, mille kohaselt viiakse detailplaneering ellu etapiviisiliselt.

Esimene etapp peaks seejuures valmima kolme aasta jooksul lepingu sõlmimisest. “Vastavalt sõlmitud lepingule alustas arendaja teede ja tehnovõrkude projekteerimist,” nentis Kuusk.

ANALOOGSED: Lahevere elurajooni majad peaks tulema umbes taolised nagu on ehitatud ka Pärnu külje alla.
LVM KINNISVARA

LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing tõdes, et projekti realiseeritakse tõepoolest etapiti. Kui nad oleks võtnud eesmärgiks kõik majad korraga valmis teha, oleks äririsk olnud liialt suur. “Seepärast oleme jaganud ettevõtmise nelja etappi,” selgitas Saksing.

Kui projekt tehtud, tuleb korraldada ehitushange ning seejärel saab vaadata, millised on parasjagu ehitushinnad. “Pangad ei ole selliste projektide finantseerimisest huvitatud. Eks me siis pea vaatama, kui palju meil “sahtlis” midagi on,” tähendas Saksing. “Eesmärk on realiseerida plaan terviklikult nii arhitektuurses kui ka kontseptsioonilises mõttes. Nn krundimüüki me ei plaani.”

Esimesed majad võiks valmis saada järgmise aasta lõpuks. Ühe sellise maja ehituseks, nagu LVM Kinnisvara plaanib, kulub 6-8 kuud. Siht on jätta eramu hind maksimaalselt 100 000 euro peale. “Aga vaatame, kuidas meil õnnestub see saavutada,” nentis Saksing.

Saarte Hääl on varem kirjutanud, et Lahevere elamurajooni kavandatud energiatõhusate ligi 120 m2 eramute hind oleks kuni 100 000 eurot. Rajoon on kavandatud kinnistule, mis piirneb Mündi ja Kannikese tänavaga. Pisut üle 12 hektari suurusele maatükile peaks rajatama 30 eramut.

Print Friendly, PDF & Email