Urmas Tali: miks mitte neljast neli (7)

Hakkame minema: Peatreener Urmas Tali vaatab tulevikku lootusrikkalt.
2x Irina Mägi

Eelmisel aastal Saaremaa Võrkpalliklubi poolt etteseatud latt kolmest võimalikust karikast kolm koju tuua on seadnud kohe algavaks hooajaks fännide ootused sama kõrgele, loodetakse näha meeskonna võite ja kõikide konkurentide alistamist.

Nii jääbki üle küsida meeskonna peatreenerilt Urmas Talilt, kas ollakse valmis mullust edu kordama ja kolm uut karikat linna kultuurikeskuse aknale paigutama.

“Neljast neli võib ju ka tulla,” parandas peatreener, vihjates võimalikule edule karika- ja meistrivõistlustel ning Balti liigas ka korralikule sooritusele eurosarjas. “Kunagi ära ütle ei ja võtta saab täpselt niipalju, kui antakse. Saab näha, ei ole kunagi hea ennustaja olnud, seepärast ma pigem ütlen, et ei tule, siis äkki tulebki.”

Viimasel kodusel hooajaeelsel kontrollturniiril Saaremaa Cup sai meeskond 8 punktiga esikoha. Raision Loimut võideti 2 : 1 (25 : 22, 25 : 22, 25 : 27), Rakvere VK alistati 3 : 0 (25 : 22, 25 : 15, 25 : 19) ja Jekabpils Luši 3 : 0 (25 : 20, 25 : 14, 25 : 13). Järgnesid Jekabpils 6, Loimu 3 ja Rakvere 1 punktiga.

Suurem töö peaks nüüd treeningutel tehtud olema ja käib meeste kokkumänguks sobitamine.

“Midagi on kindlasti veel teha ja meeskond pole nii valmis, kui peaks olema,” tõdes Urmas Tali. “Aga see on loomulik protsess, sest ega kuue nädalaga ei ole võimalik ja ei suudagi kõiki asju omavahel klappima panna. Eks see mängijate ring on meil ka veel lahtine, kes jääb ja kes läheb. Samas peame valmis olema, sest põhiturniir hakkab kohe peale ja ega siin midagi tagasi hoida ole.”

Kuna Paide ja Leedu meeskonnad loobusid tänavusel hooajal kaasa mängimast, on võistkondi vähem ja seepärast ka mänge eelmise aastaga võrreldes vähem. “Tulemused on selle võrra kallimad. Eksimiseks palju ruumi ei ole, kui tahad lõpuks head kohta saavutada. Selles mõttes läheb kohe kõva tuli peale,” lausus Tali.

Muutused on toimunud ka meeskonna koosseisus. “Otsustasime ühiselt, et niipalju kui võimalik tahame saarlasi tagasi tuua, siis keskendume eestlastele ning seejärel vaatame, mis meil puudu on, et need kohad lõpuks välismaalastega täita,” selgitas Urmas Tali komplekteerimise strateegiat.

“Valik on sel aastal selline ja selle võistkonnaga peame mängima. Ma olen püüdnud ka klubijuhtidele seletada, et novembrikuus, kui on esimesed eurosarja mängud, püüame olla kõige teravamas vormis, et olla valmis oma hooajaks seatud plaane täitma.”

Võrreldes mulluse kuldse satsiga on tänavune koosseis ühtlasem, peatreeneril on igale positsioonile mitu varianti. Urmas Tali ütles, et sellega rahul olemine on üks asi, aga teine on sisemine konkurents ja see on treeningutel ka alati edasiviiv jõud. “Noorematel poistel, nagu Robin Alba, on veel juurde panna ning kasvada nende vanemate ja kogenumate mängijate kõrval,” märkis ta.

Kui üldiselt on pusletükid paigas, siis üks nurgaründaja koht on veel vaba ja sellele positsioonile otsitakse jätkuvalt jõudu piiri tagant. Kodusel turniiril katsetati sellel kohal Kolumbia mängumeest Humberto Macraconi, kuid mehe oskused ei olnud sellised, nagu oodatud. “Me ootasime Humbertost natuke rohkem, kui me selle nädala jooksul kätte saime, ja tõenäoliselt peame oma otsinguid siin jätkama,” tõdes peatreener.

Samas on Saaremaa suurimad konkurendid usinalt võidurelvastunud ja palgatud on hea klassiga mängijaid. Sellega läheb tase ühtlasemaks ja oodata on rohkem tasavägiseid kohtumisi.

Urmas Tali toonitas, et üks asi on see, kui suure koosseisuga meeskonnad on. “Kes on siin kaheksa korraliku mehega komplekteeritud ja kellel on kümme,” selgitas ta. “Ühtepidi on vaja üheksa kuud mängida ja pink peab olema selles mõttes ikka pikk. Ka lätlased ei ole kehvemaks jäänud ja nende poolt tuleb natuke kõvem konkurents, kui see oli eelmisel aastal.”


Sam Boehm tahab võidelda tiitlite nimel

30-aastane ja 192 sentimeetri pikkune Austraaliast pärast Sam Boehm asub Saaremaa Võrkpalliklubist lahkunud Hindrek Pulga asemele ja on valmis diagonaalründaja positsioonil toetama Siim Põlluäärt.

Sam Boehm on mänginud palju rannavollet, kuid on viimastel aastatel esindanud Hollandis Arbo Rotterdam Fusioni ja Draisma Dynamo Apeldrooni, tšehhis SKV Usti nad Labemi ja Saksamaal Bergische Volleyse klubi. “Kuna minu abikaasa on Slovakkiast, siis olen Euroopas juba mitu aastat elanud ja siin mänginud,” ütles Boehm. “Kuulsin, et siin on hea meeskond ja tulin vaatama. Mulle meeldib, kõik on professionaalne, me peame keskenduma vaid mängule ja see annab hea võimaluse heaks tulemuseks.”

Sam Boehmi sõnul on ta varem mänginud erinevates riikides, Eestis ja Saaremaal on mees aga esmakordselt ja talle siin meeldib. “Saaremaast ei teadnud enne midagi, kui siis vaid niipalju, et see on saar,” nentis austraallane, lisades, et tegu on ilusa kohaga, kus on kaunis loodus, aga talvel saab siin vist külm olema. “Ma tahaks kõik ära võita, nagu meeskond eelmisel aastal tegi,” tunnistas diagonaalründaja. “Mulle meeldib palliga toimetada ja punkte tuua ning kogemusi peaks mul olema.”

Sam Boehm oli Kuressaare spordihoones rõõmsameelne.

Print Friendly, PDF & Email