Ukulelekoolitus tõi pilli sõrmitsema 29 muusikaõpetajat

PÕNEVIL: (Vasakult) Anita Kangur, Malle Veske ja Helle Rand panevad ukuleletarkused hoolega kõrva taha.
MAANUS MASING

Kuressaare gümnaasiumis kahel päeval toimunud Hawaii saarte populaarse keelpilli ukulele koolitusel osales 29 õpetajat.

Koolituse läbiviinud Kullo huvikeskuse õpetaja ja Eesti Ukuleleorkestri juhendaja Joosep Sang ütles, et ettevõtmine läks igati korda.

“Võtsime ette kõik üheksa lugu, mis plaanis olid, ja kõik said ka selgeks õpetatud,” rääkis ta. “Mõned õpitud palad olid lastelaulud ja mõned tuntud meloodiad. Raskusaste oli neil siiski erinev, sest oli päris lihtsaid ja oli ka raskemaid. Õpetajad olid väga innukad ja õpihimulised. Raske oli see kõik neile, kes esimest korda pilli kätte võtsid, ja edumaa oli neil, kel juba väike kogemus olemas. Aga kõik olid õpihimulised ja paistab, et saarlased on selle pilli õppimisel väga entusiastlikud.”

Kuressaare gümnaasiumi muusikaõpetaja Laine Lehto ütles, et kahe päeva jooksul õpiti ukulele häälestamist ja hoidmist, mõlema käe mängutehnikat, tutvuti tabulatuuri ja lihtsamate akordidega.

“Neil, kes olid enne juba veidike oma mänguoskust treeninud, oli lihtsam, aga hea tulemuse nimel pingutasid võrdselt kõik,” tõdes ta. “Alati on keerulised asjad, mis alguses välja ei tule. Seega sõltub tegelikult kõik õigest suhtumisest ja harjutamisest. Pill on väike ja käepärane ning tulemuseni jõuab kiiremini, kui näiteks kitarri õppides. Ukulelel saab mängida nii meloodiat kui ka akorde, ta on kasutatav nii soolo-, ansambli- kui ka saatepillina ja nii koolis kui ka lasteaias.”

Laupäeval anti koolituse lõpus ka lausa kaheksast palast koosnev minikontsert, milleks ka spontaanne seitsmeliikmeline publik kohale toodi. Laine Lehto loodab oma sõnul, et pill sai nüüd veelgi populaarsemaks ja saadud emotsiooni pealt on igaühel juba omal käel võimalik edasi areneda.

“Tulevikuplaanid on nüüd juba iga õpetaja enda kavandada,” märkis Lehto, lisades, et koolitus korraldati ukulele vastu laiema huvi äratamiseks maakonna muusikaõpetajate seas ja selle ülesande täitis see suurepäraselt.

Huvi seda ühe populaarsemat pilli koolis õpetama hakata on ilmutanud ka Saaremaa ühisgümnaasium, Lümanda ja Pihtla kool.

Koolitus toimus Kuressaare gümnaasiumis, kus on kasutada vajalik pillipark ka neile muusikaõpetajatele, kellel isiklikku pilli veel pole. KG on ukulelesid õppetöös kasutanud juba jaanuarist, kevadel sai teoks õpetajate ukuleleorkestri projekt, mis päädis esinemistega üleminekuaktustel ja vilistlaste peol.

Print Friendly, PDF & Email