JUHTKIRI: Džinn pudelis

Aina kestvad ehitustööd Kuressaare pea­tänaval ajavad nii mõnegi inimese närvi mustaks. Eriti ettevõtjail, kel linnasüdames äri pidada. Kuidas sa oma kaupa müüd, kui klient peab ukseni jõudmiseks läbima kuumaastiku või kui sissekäiku polegi võimalik kasutada, sest selle ees haigutab auk. Kui on vähem külastajaid, tuleb paratamatult leppida käibe vähenemisega. Ning loota, et ehk järgmine suvi, kui tänav korda tehtud, tuleb parem.

Samas on mõistetav ka see, miks vallavalitsus pole valmis ettevõtjate kahjusid kompenseerima. Kui lood pretsedendi – annad ühele ettevõtjale järele ja täidad tema nõudmise –, hakkavad teisedki nõudma. On ju nendegi äride külastatavus ehitustööde tõttu vähenenud. Seetõttu on mõttekam džinni pudelist mitte välja lasta.

Ülejäänud linlased ja Kuressaare külalised võtavad aga kesklinna ehitustöid ilmselt kui paratamatust, imestades vaid, miks ei võiks töötempo seni, kui ilmad veel lubavad, kiirem olla. Taevast alla ladisev sügisvihm ju tööde edenemisele ergutavalt ei mõju, pigem vastupidi.

Print Friendly, PDF & Email