Ametikooli autotehnik sõitis Budapesti ametivendadega mõõtu võtma

Foto: SA INNOVE

Koos kolmeteistkümne Eesti oma ala tipuga sõitis eile Euroopa kutsemeistrivõistlustele EuroSkills 2018 ka Kuressaare ametikooli vilistlane Aivo Alas (fotol).

“Eesmärk on võimalikult heale kohale tulla,” kinnitas Alas, kes pääses Ungari pealinna võistlema tänu heale esinemisele Eesti meistrivõistlusel.

Alase juhendaja Margus Kivi sõnul tuleb võistlusel lahendada neli ülesannet. Need puudutavad mootori elektroonikat, kere elektroonikat, veermiku probleeme ja kere osandamist. Kivi ütles, et tänapäeva autotehniku tööd iseloomustab see, et neljast ülesandest kolm on puhtalt elektroonilise taustaga.

Alas kinnitas, et talle meeldib õpitud eriala, mis on tema sõnul põnev. Juba lapsepõlvest saadik võrre, autosid ja traktoreid putitanud mees tahab anda endast parima.

Lisaks Alasele on rätsepate erialal paarisvõistluses tulle astumas Minni Meisterson, kes on lõpetanud Tallinna tehnikakõrgkooli. Kuuendad üle-euroopalised võistlused toimuvad 26.–28. septembrini Budapestis, kus 40 võistlusalal osaleb ligi 600 noort 28 riigist üle Euroopa.

Print Friendly, PDF & Email