Valla esindus sõidab Atlandi ookeani saartele (18)

Neli Saaremaa valla esindajat osalevad novembris nädal aega Assoori saartel toimuval projekti “Islands of innovation” (“Innovatsioonisaared”) koosolekul.

Keset Atlandit asuvatele Portugalile kuuluvatele saartele sõidavad abivallavanem Marili Niits, arendusnõunik Anu Vares, arenduse peaspetsialist Veiko Viil ja projektijuht Ingrid Tilts.

Viimase sõnul on selliste õppekäikude eesmärk teada saada projektis osalevatel partnersaartel kestlikkuse toetamiseks kasutatavaid uuenduslikke lahendusi ja neid võimalusel üksteiselt üle võtta.

Abivallavanem Marili Niitsi sõnul on selliste õppereiside toimumine vajalik, et tuua ideid uuteks algatusteks ja teistmoodi mõtlemiseks ka Saaremaa valda. Niits lisas, et seni on projekti käigus olnud võimalik tutvuda innovaatiliste lahendustega põllumajanduses, kus kasutatakse ebatraditsioonilisi lahendusi põllukultuuride kasvatamiseks.

Projekt viiakse läbi Euroopa Liidu rahaga ning omavalitsusel tuleb kanda 15 protsenti. Reisiga seotud vallapoolsed kulud kaetakse projekti eelarvest, mille suurus on 26 625 eurot.

 

Print Friendly, PDF & Email